GeriGündem Terminalde bomba paniği
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Terminalde bomba paniği

KONYA’da şehirlerarası otobüs terminalinde asker uğurlamaya gelenlerin çoğunlukta olduğu ve yaklaşık 8 bin kişinin bulunduğu sırada, peronda unutulan valiz, bomba paniğine neden oldu. Bomba uzmanı polis tarafından fünye ile patlatılan valiz boş çıktı.

Olay, dün saat 23.00 sıralarında merkez Selçuklu İlçesi’ndeki şehirlerarası otobüs terminalinde meydana geldi. Terminalde, asker uğurlamaya gelenlerin çoğunlukta olduğu ve yaklaşık 8 bin kişinin bulunduğu sırada peronların karşısında unutulan bir valiz, çevredekilerin dikkatini çekti. İhbar üzerine gelen polisin yaptığı araştırmada valizin sahibi ortaya çıkmayınca, bomba imha uzmanlarına haber verildi. Olay yerine gelen ekipler, çevrede geniş güvenlik önlemi aldı. Olası bir patlamaya karşı terminaldeki bazı kişiler çömeldi. Bazı grupların ise duruma aldırış etmeden güvenlik şeridinin yaklaşık 100 metre ilerisinde askere gidecek Mehmetçikleri omuzlarına alıp ‘En büyük asker bizim asker’, ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’ diye slogan atarak, asker uğurlamaya devam etmesi dikkat çekti.

Valiz, ilk olarak bomba imha robotu tarafından patlatılmak istendi. Teknik bir arıza nedeniyle robat çalışmayınca, devreye özel giyimli bomba imha uzmanı girdi. Bomba imha uzmanı polis tarafından fünye ile patlatılan valizin boş olması dikkat çekti. Konya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, valizin kimin tarafından bırakıldığını bulmak için terminaldeki güvenlik kameralarını tek tek incelemeye aldı.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle