Gündem Haberleri

  Terkeden sevgilisi için çatıya çıktı

  Hürriyet Haber
  22.05.2010 - 15:41 | Son Güncelleme:

  MALATYA'da 15 yaşındaki İ.E. adlı kız, 16 yaşındaki sevgilisiyle tartışınca 5 katlı inşaatın çatısına çıkarak atlamak istedi. İ.E.'yi ikna etmek için büyük çaba harcayan Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube görevlileri genç kızın sevgilisini getirince intihar girişimi sona erdi.

  Genç kızı sevgilisi böyle ikna etti / Foto Galeri

  Merkez Başharık Mahallesi'nde bir inşaatın çatı katında intihar etmek için çıkan İ.E.'yi görenler durumu hemen polise bildirdi. Kısa sürede gelen itfaiye, 112 ambulansı ve çocuk polisi ekipleri çevrede önlem aldı. İnşaatın bekçisine “Yeni aldığımız evimize bakacağım” diyerek çatıya çıkan İ.E.'yi polis ekipleri uzun süre ikna etmeye çalıştı. Çevrede toplanan meraklı kişilerin bakışları arasında uzun süre polise direnen genç kızın durmadan ağladığı görüldü.

  Kendisini terk eden sevgilisi için intihar etmek isteyen İ.E.'nin 2 aydan bu yana Malatya Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi'nde psikolojik destek gördüğü belirtildi. İntihar girişiminde bulunan İ.E.'nin çatıya çıktıktan sonra Çocuk Şube Müdürlüğü'nde kendisine psikolojik destek veren Başkomiser Cengiz Öksüzoğlu'na cep telefonu ile mesaj atarak yanına çağırdığı belirtildi. Yaklaşık yarım saat İ.E.'yi intihardan vazgeçirmek için çalışan Başkomiser Cengiz Öksüzoğlu, kızın sevdiği Veysel adlı arkadaşını getirtti. Soyadı açıklanmayan Veysel, uzun süre konuştuğu İ.E.'yi ikna ederek intihar girişiminden vazgeçirdi.

  Çevrede toplananların alkışları arasında polisler tarafından çatıdan indirilen İ.E. ve sevgilisi Veysel, Çocuk Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı