Gündem Haberleri

  Terim'i örnek al

  Hürriyet Haber
  30.10.2003 - 01:42 | Son Güncelleme:

  Türban krizi nedeniyle resepsiyonu boykot eden AKP Grup Başkanvekili Kapusuz, Cumhurbaşkanı Sezer'e Fatih Terim'i örnek gösterdi. ‘‘Terim agresif davranınca özür dilemişti. Bir hata yapılmışsa ondan dönülebilmeli’’ dedi.

  AKP Grup Başkanvekili Salih Kapusuz, resepsiyondaki türban yasağı nedeniyle İslamcı çevrelerin şimşeklerini üzerine çeken Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e, sahadaki agresif davranışları nedeniyle kamuoyundan özür dileyen Galatasaray Teknik Drektörü Fatih Terim'i örnek gösterdi.

  Kapusuz, TBMM'de dün Sezer'in kutlamaları kabulünün ardından kuliste gazetecilerle sohbet ederken, Sezer'i eleştirerek, ‘‘Bir yanlışlık yapıldıysa bundan dönülmesi gerekirdi’’ dedi.

  GÖZÜMDE BÜYÜDÜ

  Ardından Fatih Terim örneğini veren Kapusuz, ünlü teknik adamın geçen yılki bir maçta saha kenarında sergilediği agresif davranışların ardından düzenlediği basın toplantısıyla kamuoyuna, ‘‘Sahadaki Fatih Terim'i ben de beğenmedim. Yaptığım hareketlerden ötürü özür diliyorum’’ dediğini anımsattı. Kapusuz, ‘‘Yani Sezer'in de türban tavrından ötürü çıkıp özür dilemesini mi bekliyorsunuz?’’ sorusu üzerine, ‘‘O manada söylemiyorum, ama bir hata yapılmışsa ondan dönülebilmeli. Özür dilemesinden sonra Fatih Terim benim gözümde bir kat daha büyüdü’’ diye konuştu.

  BECEREMİYORUZ

  Kapusuz
  , Sezer'in resepsiyon davetindeki eşli-eşsiz ayırımını eleştirirken, ‘‘Bir Cumhuriyet Bayramı'nı kutlamayı bile beceremedik. Türkiye'nin düşürüldüğü duruma üzülüyorum’’ dedi. Köşk'e başörtülü eşlerin çağırılmamasının, bayram kutlamalarında halktan kopuk bir manzara ortaya çıkardığını da savunan Kapusuz, ‘‘Cumhurbaşkanı herkesi eşli olarak davet etseydi nasıl bir manzara ortaya çıkardı?’’ sorusuna da, ‘‘Geçen yıl, önceki yıl ne olduysa o olurdu. Bazıları eşleriyle bazıları yine eşsiz katılırdı. Mesela ben geçen yıl eşimi götürmemiştim, bu yıl da götürmezdim’’ yanıtını verdi.

  HALK DIŞLANDI

  Bazı milletvekillerinin eşlerinin davet edilmemesinin halkın bir bölümünün dışlandığı anlamına geldiğini de savunan Kapusuz, Cumhurbaşkanı'nın devletin başındaki bir kişi olarak kimseyi dışlamaması gerektiğini belirterek, ‘‘Cumhurbaşkanı, devletin başındaki kişidir, sokaktakiAhmet Efendi değildir’’ dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı