GeriGündem Tercüme ve çeviri hizmeti alırken dikkat
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tercüme ve çeviri hizmeti alırken dikkat

Tercüme ve çeviri hizmeti alırken dikkat

Ankara Çevirmenlik Derneği Başkanı Taş Ali Koçer, çeviri konusunda profesyonel hizmet almak isteyenler için sektör adına önemli mesajlar verdi.

İçinde bulunduğumuz yüzyılda dünyanın ortak dili olan İngilizcenin yanı sıra yaşanan son ekonomik gelişmelerle birlikte Çince, Arapça ve Rusça gibi alternatif dillerin önemi de giderek artıyor. Tam da bu noktada çeviri tercüme süreçleri devreye giriyor.

Ankara Çevirmenlik Derneği Başkanı Taş Ali Koçer, çeviri ve tercüme işlemlerini güvenilir yerlere yaptırılmaması halinde büyük sorunlara yol açabileceğini kaydetti.

Ticaret başta olmak üzere, diplomasi, kültürel faaliyetlerde bulunan bireyler, kurumlar ve kuruşlar için çeviri-tercüme desteğinin doğru yerlerde yaptırılması gerektiğini hatırlatan Ankara Çevirmenlik Derneği Başkanı Taş Ali Koçer, "Tercüme son derece hayati bir işlemdir. Bilgisi ve güvenilirliği olmayan yerlere yaptırılmaması hizmet alan açısından büyük sorunlara yol açabilir” diyerek profesyonel çeviri-tercüme hizmeti alan veya alacak olan herkesi uyardı.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle