Gündem Haberleri

  ‘Terbiyesizlere’ TSK’dan afişli yanıt

  ANKARA
  13.05.2017 - 21:55 | Son Güncelleme:

  "Türk milleti öyle analara sahiptir ki her devrin büyük adamlarını, bu analar yetiştirmiştir."

  GENELKURMAY Başkanlığı, Cumhuriyet’in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve annesi Zübeyde Hanım’la ilgili hakaret içeren sözlere karşı mesaj niteliğinde Anneler Günü kutlaması yayımladı. Genelkurmay’ın internet sitesinde, Atatürk ve annesi Zübeyde Hanım’ın fotoğraflarıyla birlikte “Tüm annelerimiz kalbimizde, Anneler Gününüz kutlu olsun” mesajı verildi. Zübeyde Hanım’ın fotoğrafının Atatürk’ten daha büyük olması dikkat çekti.

  AKAR’IN ANNELER GÜNÜ MESAJI

  İnternet sitesine ayrıca Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın Anneler Günü’yle ilgili kaleme aldığı mesaj da konuldu. Orgeneral Akar’ın, Anneler Günü mesajı şöyle: “Asil Türk milletinin köklü ve birleştirici değerlerinden olan aile kurumunu sevgisi, şefkati, merhameti ve özverisiyle ayakta tutan annelerimizin ‘Anneler Günü’nü, en içten duygularımla kutluyorum.

  YÜKSEK SAYGI, DERİN SEVGİ

  Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Bu millet, esas terbiyesini aileden almaktadır. Türk milleti öyle analara sahiptir ki her devrin büyük adamlarını, bu analar yetiştirmiştir. Türk kadını, daha yüksek nesiller yetiştirmeye kabiliyetlidir’ vecizesi; değerli annelerimizin millet, toplum ve aile hayatı için taşıdığı önemi, açık bir şekilde ortaya koymaktadır. Milletimizin, devletimizin kurtuluş ve kuruluşunun mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü yetiştiren Zübeyde Hanım; köklü tarihimize değer katan büyüklerimizi yetiştiren annelerimiz ile şehit ve gazi anneleri başta olmak üzere hepimizin, bütün annelere daima en yüksek saygı ve en derin sevgiyi göstermesi, en anlamlı görevlerimiz arasında yer almaktadır.

  MİLLİ BİRLİĞİN GÜVENCESİ

  Yeri geldiğinde ise Kurtuluş Savaşı’nın unutulmaz kahramanlarından Şerife Bacı gibi, evladının üzerinden alıp cephanenin üzerine örttüğü yorganla milletin selametini, daima kendi evladının selametinden bile önce tutmuştur.
  Türk Silahlı Kuvvetleri; gözbebekleri gibi bakıp yetiştirdikleri Mehmetçiklerimizi, ‘önce vatan’ diyerek peygamber ocağına uğurlamanın haklı gururunu yaşayan fedakâr annelerimizin sevgi, güven ve desteğinden aldığı güçle bayraklaşan vatan topraklarının, milli birlik ve beraberliğin, ülke huzur ve güvenliğinin en önemli güvencesi olmaya devam edecektir.” 

  Etiketler: gazetehaberleri , tsk
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı