Gündem Haberleri

  Tenzile Ana’ya son görev

  DHA
  09.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Başbakan Erdoğan’ın annesi Tenzile Erdoğan’ın Fatih Camisi’ndeki cenaze töreninde yoğun kalabalık vardı. Törene siyaset, iş, spor ve sanat camiasından çok sayıda isim katıldı. Aile fertlerine başsağlığı dileyen ve son görevlerini yerine getirmek için cami avlusunda toplananlar, Tenzile Erdoğan’ı dualarla uğurladılar.

  Belediye ekipleri Fatih Camisi çevresindeki yol yapım çalışmalarını gece boyu çalışıp tamamladı. Caminin girişine yeni kaldırım taşları döşendi.
  İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ndeki tüm izinler iptal edildi.

  Polis saat 06.00’dan itibaren Fatih Camisi’nin önündeki Fevzipaşa Caddesi’ni park edilmiş taşıtlardan temizledi. Cadde ve tüm bağlantı yolları saat 09.00’dan itibaren trafiğe kapatıldı.

  Fatih Camisi’nin çevresi güvenlik bariyerleriyle kapatıldı. Cami çevresinde çok sıkı güvenlik önlemleri alındı. Fatih Camisi’ne çıkan yollara arama noktaları konuldu. Arama noktalarına Çevik Kuvvet polisleri de destek verdi.

  Fatih Camisi’ni gören yüksek binaların çatılarına keskin nişancılar yerleştirildi. Polisler bu noktalardan yüksek çözünürlüklü kamera ve fotoğraf makineleriyle kayıt yaptı.

  Bomba imha ekipleri cami avlusunda dedektör köpeklerle arama yaptı.

  BAŞBAKAN ERDOĞAN'IN GÖZYAŞLARI / WEB TV 

  TENZİLE ERDOĞAN SON YOLCULUĞUNA UĞURLANIYOR / FOTO GALERİ

  BAŞBAKAN ERDOĞAN ANNESİNİN TABUTUNA OMUZ VERDİ / WEB TV

  İŞTE BAŞBAKAN'IN GÖZYAŞLARINI TUTAMADIĞI O ANLAR / Foto Galeri

  Fatih Camisi’nin avlusuna sadece Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı’nda görevli koruma polisleri alındı. Bakanların korumaları caminin girişinde bekledi.
  İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri saat 09.00’dan itibaren çevrede oturanları çöp poşetlerini dışarı çıkarmamaları için uyardı. Uyarı olası bir saldırıya karşı yapıldı.

  Fatih Camisi’nin avlusuna her gazete ve ajanstan, sarı basın kartı sahibi sadece 1 foto muhabiri ve 1 muhabir alındı. Gazetecilere cami avlusunda musalla taşının sağ tarafında bir alan ayrıldı.

  Tenzile Erdoğan resmi kayıtlara göre 1929 doğumlu, 82 yaşında. Hastaneden yapılan açıklamadaysa Tenzile Erdoğan’ın 88 yaşında olduğu belirtiliyordu. Mezartaşına aile tarafından yazdırılan 1924 doğumtarihine göre ise 87 yaşında.

  CUMHURBAŞKANI GÜL FATİH CAMİİ'NDE / WEB TV

  BAŞBAKAN ERDOĞAN CENAZE ARACINDA / WEB TV

  Dualarla uğurladılar

  CENAZE törenine Japonya İslam Merkezi’nde görev yaptığı belirtilen Nimetullah Halil Yurt, (Nimetullah Hoca) beyaz cübbesi ve beyaz sarığı ile katıldı. Nimetullah Hoca, Sultan Abdülhamid’in kızı Ayşe Sultan’ın 2010 yılının Temmuz ayında vefat eden oğlu Osman Nami Osmanoğlu ile Necmettin Erbakan’ın Fatih Camisi’ndeki cenaze namazlarına da katılmıştı. İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu da Fatih Camisi’ndeki cenazeye katıldı. Mahmut Ustaosmanoğlu’na cemaatin önde gelen isimleri de eşlik etti.

  Kosova ve Somali’de dua

  TENZİLE Erdoğan’ın ölüm haberi Kosova ve Somali’de de yankı buldu. Prizren’de İlyas Kuka Camisi’nde cuma namazını kıldıran Prizren İslam Birliği Başkanı Lütfü Balık, “Kosova dostu” diye bahsettiği Erdoğan’a başsağlığı diledi ve Tenzile Erdoğan için topluca dua okundu. Somali’nin başkenti Mogadişu’da da Tenzile Erdoğan için gıyabi cenaze namazı kılındı. Somali’nin en büyük camisi Merkez Camisi’nde kılınan namazda konuşan Adalet, Din İşleri ve Vakıflar Bakanı Ahmed Bilhe, “Dostumuz Türkiye’nin Başbakanı Erdoğan’ın acısını paylaşıyoruz, başsağlığı diliyoruz. Annesinin mekanı cennet olsun” dedi.

  CENAZEYE TSK'DAN BİR HEYET KATILDI / WEB TV

  BAŞBAKAN ANNESİNİN MEZARINA TOPRAK ATTI / WEBTV

  ERDOĞAN ANNESİNE BU ŞİİRİ OKUMUŞTU / WEB TV

  BAŞBAKAN ERDOĞAN VE ANNESİNİN FOTOĞRAFLARI

  HASTANEYE ZİYARETÇİ YAĞDI, BAŞBAKAN CUMA NAMAZI KILDI

  FATİH CAMİSİ'NDE HAZIRLIK / FOTO GALERİ

  ERDOĞAN ANNESİNİ ANNELER GÜNÜ'NDE BÖYLE ZİYARET ETMİŞTİ / WEB TV

  FATİH CAMİİ'NDE HAZIRLIK / WEB TV 

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı