Gündem Haberleri

  TEM'de yoğun bayram trafiği

  Koray YILMAZDEMİR/BOLU, (DHA)
  26.11.2009 - 11:38 | Son Güncelleme:

  KURBAN Bayramı’nı memleketlerinde geçirmek için oturdukları kentlerden yola çıkanlar dün akşamdan itibaren başta TEM olmak üzere karayollarında trafik yoğunluğuna neden oldu. Sisin yer yer etkili olduğu kesimlerde karayolu trafiği iyice yavaşladı.

  Bayram trafiği özellikle TEM'in Bolu kesiminde etkili oldu. İstanbul'dan Ankara yönüne giden araçlar yer yer adım adım ilerlerken, Ankara'dan İstanbul yönüne ise trafik biraz daha rahattı. Gişelerden geçiş geceden itibaren ücretsiz olduğu için buralarda turnikelerde yoğılma olmadı.

  Bu sabah saatlerinde Bolu Dağı Tüneli’nin Ankara çıkışında sis etkili oldu. Sis nedeniyle görüş mesafesinin yer yer 50 metreye kadar düşmesi nedeniyle araçlar yavaş ilerlemek zorunda kaldı. TEM’de yol kenarlarında bulunan sis lambaları açılarak görüş mesafesi açılmaya çalışıldı. Elektronik tabelalar aracılığıyla da sürücülerin yavaş gitmeleri istendi.

  Bolu Dağı Bölge Trafik ekipleri ise güzergahlarda sık sık devriye gezerek, yolda kalan araç olup olmadığını kontrol edip, yol durumu hakkında merkezlere bilgi verdi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı