Gündem Haberleri

  TEM'de durdurulan minibüste 57 kilo eroin

  Ergün AYAZ/ İZMİT (Kocaeli),(DHA)
  09.11.2009 - 13:17 | Son Güncelleme:

  KOCAELİ Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri, TEM yolunun İzmit yakınlarındaki Gültepe Rampası geçişinde İstanbul yönüne giden bir minibüsü durdurdu. Minibüsün gizli bölmelerine yerleştirilmiş 57.5 kilo eroini, daha önce de birçok kez uyuşturucu bulan ‘Golyad’ ve ‘Körfez’ adlı eğitimli polis köpekleri buldu.

  Kaçakçılık Şubesi ekipleri, Türkiye'nin doğusundaki bir ilden İstanbul'a uyuşturucu sevk edilmekte olduğunu ihbarını aldı. Ekipler, TEM'i Gültepe Rampası geçişinde önlem alarak plakası açıklanmayan bir minübüsü durdurdu.

  Daha önce bölgedeki birçok uyuşturucu operasyonunda kullanılan köpekleri ‘Golyad’ ve ‘Körfez’, minibüste arama yaptı. Köpekler, minibüsün altında yapılan özel bölmeye tepki verdi. Ekipler bölmeyi açtıklarında 57.5 kilo saf eroinle karşılaştı.

  Polis, daha önce de kaçakçılık ve rüşvet suçlarından sabıkası olduğu belirlenen 35 yaşındaki Lokman Tarlan'ı gözaltına aldı. Uyuşturucuların İstanbul'dan da Avrupa ülkelerine gönderilmesinin planlandığı öğrenildi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı