Gündem Haberleri

  TEM tek şeritten

  Hürriyet Haber
  20.12.2001 - 02:01 | Son Güncelleme:

  Trakya başta olmak üzere yurdun büyük bölümünde kar yağışı ulaşımı aksattı. İstanbul-Edirne Otoyolu tek şeritten trafiğe açıldı. İstanbul-Çanakkale yolunda ise ulaşım kontrollü sağlanabiliyor.

  Kar ve soğuk hava yurdun büyük bölümünde etkili olurken, bayram sonrası kent içi ve şehirlerarası yollarda ulaşım güçlükle yapılabildi. Birçok ilde okulların tatil olması, trafik karmaşasının artmasını önledi.

  Trakya'da TEM ve D-100 karayolları ulaşıma açıldı. TEM otoyolunun İstanbul istikametinden Edirne'ye geliş yönünde Çerközköy ve Çorlu bölgesinde yol açma çalışmaları sürüyor. Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'ın 14 ilçesi ile köylere ulaşım sağlanamıyor. TEM ve D-100 karayoluna araçların zincirli olarak çıkmasına izin veriliyor.

  Türkiye'nin Yunanistan'a açılan gümrük kapısı İpsala'dan araç ve yolcu girişi yapılamıyor. Pazarkule, Dereköy ve Kapıkule gümrük kapılarından ise girişler yapılıyor.

  Karayolları ekipleri TEM otoyolu ve D-100 karayolunda trafiğin tek şerit olarak açık olduğunu, yol açma çalışmalarının yanında bir taraftan da tuzlama yapıldığını ifade ettiler.

  KAR, TEKNE BATIRDI

  Çanakkale'de kar yağışı önceki gece yarısı durdu. Çanakkale Limanı'na bağlı Arda ve Çiçekçi adlı 7 metrelik iki balıkçı teknesi, kar yüzünden battı. 4 gündür aksayan araba vapuru seferleri dün normal yapılmaya başladı. Çanakkale-İstanbul karayolunda ulaşım kontrollu sağlanıyor.

  Yoğun kar yağışı ve tipi yüzünden Uludağ'da kar kalınlığı 192 santimetreye ulaştı.

  Bursa Köy Hizmetleri, 264 köyün yolunu açmaya çalışıyor.

  Yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Bolu Dağı'nda ulaşım güçlükle sağlanırken, trafik ekipleri zincirsiz araçları yol kenarlarında bekletti.

  Bolu merkez ve ilçelerinde 248 köy yolu ulaşıma kapandı. Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü'ne bağlı 15 ekip köy yollarını ulaşıma açmaya çalışıyor.Kocaeli'de 99, Sakarya'da ise 59 köy yolu kar yüzünden hálá ulaşıma kapalı.

  FOÇA’YA İLK KAR

  İzmit ve Gölcük'teki prefabrik konutlarda çatılarda biriken kar suları içeriye sızarken depremzedeler perişan oldu.

  Sinop, Ordu, Amasya ve Samsun'un ilçelerinde kar yağışı etkili olmaya devam ediyor. Karadeniz Bölgesi’nde 650 dolayında köy yolu kapandı.

  Kar yağışı yüzünden Kayseri-Erciyes, Kayseri- Malatya karayolu zaman zaman ulaşıma kapandı. Kayseri ve çevresinde 210 köy yolu ulaşıma kapandı.

  Doğu Anadolu Bölgesi'ne 1000'e yakın köyün yolu kar yağışı yüzünden kapandı. bu yolları açma çalışmaları sürüyor.

  Denizli'de kent merkezine mevsimin ilk karı yağdı.

  Önceki gün İzmir'in Foça İlçesi'ne de yıllar sonra kar düştü. Foça'da kar kalındığı yer yer 4 santimetreyi bulurken, vatandaşlar 1994 yılından beri ilk kez yağan karın sevincini yaşadı.

  Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde Eşen Çayı ve Sarıçay'ın yağışlarla taşması sonucu Çukurincir ve Ceylan Köyü sular altında kaldı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı