Gündem Haberleri

  TEM otoyolu Gebze'de felç oldu

  Hürriyet Haber
  22.05.2010 - 12:49 | Son Güncelleme:

  TEM Karayolu'nun Gebze-İzmit arasında, yağmurun yolu kayganlaştırmasının da etkisiyle meydana gelen 10'un üzerindeki kaza nedeniyle ulaşım felç oldu.

  KAZA NEDENİYLE ULAŞIM FELÇ OLDU - Foto - galeri

  Trafik ekipleri bir kazaya müdehale edip yolu açmaya çalışırken yakın bir noktada yeni kazalar olunca ekipler de kazalara yetişemez oldu.

  Daha çok TEM Karayolu'nun Dilovası geçişi ile Hereke ve Körfez İlçesi arasındaki geçişlerde bu sabah saatlerinden itibaren 10'un üzerinde kaza oldu. Bazıları 3-4 aracın karıştığı zincirleme kaza olunca bu araçlar yolu kapattı. Trafik, karayolları ve itfaiye ekipleri bu kazalara müdehale edip yolu açmaya çalışırken, diğer şeritlerde de art arda kazalar oldu. Araçlardan yola akan yakıtların temizlenmesi de uzun sürdüğünden TEM Karayolu'nun Dilovası-İzmit arasında ulaşım sık sık durdu, uzun kuyruklar oluştu. Trafik ekipleri trafiği rahatlatmak için bu bölgelerde araçları D-100 Karoyolu'na yönlendirdi.

    Son meydana gelen kazalardan birinde Hasan Burak yönetimindeki 34 AZ 7323 plakalı otomobil yağış yüzünden kayınca, arkasından gelen Salih Yıldırım yönetimindeki 14 BH 244 plakalı kamyona çarptı. Bu kamyona da Mehmet Bertan yönetimindeki 41 D 7388 plakalı kamyon çarpınca zincirleme kaza meydana geldi.

    Diğer bir kazada ise Turgay Kurtkaya yönetimindeki züccaciye yüklü 34 TT 6339 plakalı kamyon kayarak çekici yol kenarındaki kayalığa çarptı. Kamyondaki züccaciyeler yola saçıldı.  Nevzat Sevgi yönetimindeki, dorsesinde iş manikası yüklü Fransa plakalı tır da kayarak çekicisi yol kenarındaki bariyerlere çarptı. Dorsesi de yolu kapattı.

  TEM'in Gebze-İzmir arasında hala trafik ekinleri 10'a yakın kazaya müdehale ediyor ve gelen araçlar sıkışıklık nedeniyle D-100'e yönlendiriyor. Kazalarda ilk belirlemelere göre 5 kişi de yaralandı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı