GeriGündem Televizyonda görünce ‘Bunlar alçak’ dedim
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Televizyonda görünce ‘Bunlar alçak’ dedim

MERSİN’de geçen pazar günü Türk bayrağını yakmaya ve çiğnemeye kalkıştıkları gerekçesiyle tutuklanan 12 yaşındaki C.S. ve amcasının oğlu 14 yaşındaki V.S. ile 16 yaşındaki S.T.’nin aileleri, olaydan büyük üzüntü duyduklarını söyledi. Ahmet S., oğlu C.S. ile V.S.’nin gerçekleştirdiği bayrağa saldırıdan büyük üzüntü duyduğunu belirterek şunları söyledi:

PROVOKASYON

‘Takım elbiseli bir adam lokantadan çıkarak, çocukları provokasyona getirerek ellerine vermiş. Bunu görenler var. Bu işin provokasyon olduğunu düşünüyorum. Yaşananları akşam televizyonda gördüm. Önce çocuğu tanıyamadım. Hatta ben, ‘Bu alçaklar, bu çocukları oyununa nasıl getirmiş?’ diye söylendim. Ama kendi çocuğum olduğunu bilmiyordum.’

KINIYORUZ

V.S.’nin babası İsmail S. de bayrağa yönelik çirkin hareketi yapanları kınadığını belirtti. İsmail S, ‘Bizim çocukları kim oyuna getirip bayrağı eline vermiştir? Onun bulunup, ortaya çıkarılmasını istiyorum. Bizim çocuklar bilemez, bu yasaktır, ya da yasak değildir?’ dedi.

Çocuklarımız kullanıldı

BAYRAK
yakma girişimine karışan çocukların aileleri, Mersin’in kenar semtlerinden Güneş Mahallesi’ndeki gecekondularının kapısını DHA’ya açtı. S.T.’nin babası Nuri T. de, çocukların oyuna getirildiğini öne sürdü. Nuri T., ‘Biz çocuklarımızla birlikte bu vatanın evlatlarıyız. Çocuklarımızı bu işe bulaştıranların bir an önce bulunmasını istiyoruz’ diye konuştu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle