GeriGündem Telepati nedir?
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Telepati nedir?

Telepati nedir?

Günlük hayattaki cümlelerimizde sıklıkla kullandığımız telepati üzerine çeşitli çalışmalar bulunuyor. Özellikle Pulitzer Ödüllü Amerikalı yazar Upton Sinclair’in telepati üzerine çalışmaları dikkat çekiyor. Peki, bir iletişim biçimi olan telepati nedir?

Telepati ya da uzaduyum, bireyler arasında bilinen beş duyunun yardımı olmaksızın gerçekleştiği ileri sürülen bilgi aktarımıdır. Bu aktarım sırasında hiçbir araç kullanılmaması telepatiyi diğer iletişim biçimlerinden özel kılar ve pek çok insan bunun nedenini merak eder. Örneğin; birden aklınıza gelen bir arkadaşınızın o esnada sizi araması, mırıldanmakta olduğumuz şarkının o anda çalmaya başlaması, içinde bulunduğunuz anda canınızın çektiği bir şeyi karşınızda bulmak gibi enteresan tesadüfler telepati olarak tanımlanır. Pratik hayatın içinde farkında olmadan telepati yeteneğimizi sık sık kullanır, bu anlarda yaşadığımız şaşkınlığı “başka bir şey istesem olacakmış." cümlesi ile ifade ederiz. 

Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük telepatı olarak kabul edilen Wolf Messing (Hitler Almanya'sından telepati yeteneğini kullanarak Rusya'ya kaçmış ve kendini kabul ettirerek çeşitli gösteriler yapmış biri: ‘‘Kendimi önce belirli bir gevşeklik haline sokuyorum. Bu hal içerisindeyken, duygu ve güç topladığımı hissediyorum. Bundan sonra telepatiyi gerçekleştirmek artık kolay oluyor. Hemen hemen her düşünceyi zaptedebilirim. 'Verici'ye dokunduğum zaman gönderilmekte olan düşünceyi genel parazitten ayırt etmem kolaylaşıyor. Fakat, temas benim için bir ihtiyaç oluşturmaz.’’


Yorumları Göster
Yorumları Gizle