Gündem Haberleri

  Telenity’de Yeni CEO Dilip

  Hürriyet İnternet
  02.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Telekomünikasyon şebekeleri için yeni nesil birleşik servis platformları ve uygulamaları sağlayan Telenity, iletişim sektöründe 32 yılı aşkın deneyimi olan Dilip Singh’i Baskan ve CEO (Chief Executive Officer) olarak atadı. Singh, Eylül 2004 yılından beri Telenity Baskanı olarak görevini sürdürmekteydi.

  Telenity’nin eski CEO’su ve kurucusu Bekir Şerbetçioğlu, Yönetim Kurulu Üyesi olarak devam edecek. Bekir Şerbetçioğlu, “Telenity’nin, APAC ve Kuzey Amerika’da yakın zamanda kazanılan konum merkezli servisler, “ringback tone” uygulamaları ve birleşik servis platformları kontratlarıyla büyümesi, Dilip’in şirketimize kazandırdığı önemli başarılardan biridir” dedi. Şerbetçioğlu, Dilip’in, herhangi bir 2G, 2.5G ve 3G şebekesinin mesajlaşma ve konum belirleme altyapısı ile, içerik ve servis ulaştırma alanındaki ürünlere odaklandığını, IMS ile bütünleşmenin de bu çerçevede olduğunu ve bu konuda Telenity’i uluslararası alanda daha da büyütmeyi hedeflediğini söyledi.

   

  Singh, Telenity’nin sunduğu birleşik servis platformlarının önemini vurgularken, birleşmenin her yerde olduğunu ve uygulama ve servislerin şebeke operatörleri tarafindan “paket” olarak kurulmasının sektörü tamamen değiştirdiğini belirtti. Singh,“ Operatörler IMS’i (Internet Multimedia Subsystem) tamamlayıp uygulamaya başladığında, Telenity’nin sunduğu birleşik servis çözümleri, daha az maliyetle ve yüksek kalitede IP-tabanlı servisleri hızla sunmasıyla öne çıkacak” diyerek sözlerine devam etti.

   

  Telenity deki CEO görevinden önce, Singh ADC Software Systems Division da CEO olarak görev aldı. Daha önce Singh, MC Venture Partners’ da telekomünikasyon ve iletişim sektörlerine yönelik yatırım tezleri hazırlamak ve uygulamaktan sorumluydu. Singh telekomünikasyon altyapı yazılımları sağlayan ve 1997 de ADC tarafindan satın alınan NewNet şirketinde Başkanlık yaptı. NewNet’ten önce, Dilip Singh Sprint Corporation da Intelligent Network Services and OSS Planning and Development bölümünde genel direktör olarak görev aldı. Daha önce Singh Hindistan’da ilk ulusal telefon rehberini üreten United Database Corporation şirketinin kurucularındandı. Daha önce telekomünikasyon alanında bağımsız danışman olarak Alcatel için İngiltere, Almanya ve İtalya’da çalışan Singh’in, Indian Institute of Technology Üniversitesinden teknoloji yüksek lisansı ve Jodhpur Üniversitesi’nden de bilim yüksek lisansı bulunmaktaydı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı