Gündem Haberleri

  Telekulak skandalında utanç verici bir gelişme daha

  Independent
  14.10.2011 - 10:28 | Son Güncelleme:

  Independent, İngiltere'yi sarsan telekulak skandalında utanç verici bir gerçeği ortaya çıkardı.

  Independent, kapatılan News of the World gazetesinin, kaçırıldıktan sonra öldürülen Milly Dowler’ın cep telefonuna dışarıdan müdahale edildiğine dair polise bilgi ulaştığını, ancak bu konuda hiçbir şey yapılmadığını ortaya çıkardı.

   

  Independent, Milly Dowler’ın kaybolmasını inceleyen iki dedektifin, telekulak skandalına neden olan News of the World gazetesinin muhabirleriyle iki defa bir araya geldiğini ve gazetenin cinayete giden küçük kızın cep telefonundaki sesli mesajlara sahip olduğu hakkında bilgi edindiğini belirtti.

   

  Ancak, polis elde ettiği bu çok önemli bilgiye rağmen News of the World’e yönelik soruşturma başlatmak konusunda harekete geçmedi.

   

  Independent, telekulak skandalı nedeniyle kapatılan gazetenin muhabirleriyle temasa geçen polislerden birinin Surrey polis şefi yardımcısı Craig Denholm olduğunu tespit etti. Denholm, Dowler ortadan kaybolduktan sonra 21 Mart 2002’de başlatılan soruşturmayı yöneten kişiydi.

   

  POLİSLER YORUM YAPMADI

  Soruşturma hakkında inceleme yapan Independent, Nisan 2002’de News of the World’ün polislerle iki görüşme yaptığını ve gazetenin, Dowler’ın cep telefonuna dışarıdan müdahale ederek sesli mesajlarına ulaştığını ortaya koyduğunu tespit etti.

   

  Surrey polis istasyonunda yapılan görüşmeler, gazetenin en az iki muhabiriyle Surrey polis teşkilatının en üst düzey isimleri Craig Denholm ve Başmüfettiş Stuart Gibson arasında düzenlendi. Ayrıca, bir üçüncü polis yetkilisinin de görüşmelerde yer aldığı anlaşıldı.

   

  Denholm, Independant’a bu konuyla ilgili açıklama yapmayı reddetti. Emekli olan Gibson’a ise, Surrey polisine yapılan görüşme taleplerine rağmen ulaşılamadı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı