GeriGündem Telekulak skandalında şok gelişme
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  88
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Telekulak skandalında şok gelişme

Telekulak skandalında şok gelişme
refid:5685121 ilişkili resim dosyası

Türkiye’yi sarsan “Dinleme” depreminde şok gelişme. Vakit gazetesi CHP Genel Sekreteri Önder Sav’ın cep telefonuyla, gazete telefonu arasında yapılan görüşmenin Telekom’dan alınmış belgesini yayınladı. Sav, Cumhuriyet Başsavcılığına başvurarak, kendi Cep telefonunun dökümünün alınmasını istedi.

Vakit gazetesi skandalla ilgili olarak bugün, 'Muhabirlerimiz görüş almak için  Önder Sav'ı arar. Önder Sav, o sırada Bolu Valisi Ali Serindağ ile görüşmektedir. Muhabirlerimize 'Misafirlerim var, bir dakika' der. Muhabirlerimiz beklemeye başlar. Telefon açıktır. Muhabirlerimiz Önder Sav ile Vali Serindağ'ın konuşmasını işte o telefondan duyarlar. Muhabirler Sav ile valinin görüşmesinin 42 dakikasını kaydederler. 42 dakika sonra telefon kapanır.'  Açıklaması yapmıştı.

TELEKOM’DAN BELGE

Vakit’in internet sitesi bugün öğleden sonra da, Vakit gazetesinin telefonuyla, Önder Sav’ın cep telefonuyla yapılan görüşmeyi doğrulayan Telekom belgesini yayınladı. Telekom’un dökümüne göre, dökümde, gazetenin (0312) 310 41 19 No'lu telefonundan Önder Sav'ın (0532) 371 6x xx  No'lu cep telefonunun 23 Mayıs günü saat 10.03'te arandığı ve 44 dakika görüşme yapıldığı belirtiliyor.

ÖNDER SAV: ZIRVA            

Vakit'in iddiasının yalan olduğunu söyleyen CHP Genel Sekreteri Önder Sav, “Valiyle görüşmemin içeriği hedef dışına çıkma olayıdır. Uzun yıllar siyaset yapmış bir kişi olarak sadece kendi partililerimle görüşmem söz konusu değildir. Eski Bolu Valisi’ne Merkez’e alınmasından duyduğum üzüntüyü dile getirdim. Bu görüşmede Vakit beni arıyor telefonun yanlış düğmesine basıyormuşum. Bu tamamen zırvadır” dedi.

CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA BAŞVURDU

Önder Sav, Bu belgenin yayınlanmasının ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurarak kendi cep telefonunun görüşme dökümünün çıkarılmasını istedi.Vakit gazetesi ile hiçbir görüşme yapmadığını belirten Sav, Vali ile yaptığı baş başa görüşme sırasında telefonunun iki kez çaldığını iddia etti. Açık olan telefonun iki kez çalmayacağını söyledi.

İŞTE O BELGE

Telekulak skandalında şok gelişme

Yorumları Göster
Yorumları Gizle