Gündem Haberleri

  Telekulak çetesi cinayete neden oldu

  Soner KOCAER- Teslime TOSUN /ANTALYA, (DHA)
  17.02.2011 - 10:58 | Son Güncelleme:

  Antalya Emniyet Müdürlüğü, yasa dışı yollarla telefon ve ortam dinlemeleri yapan suç örgütüne yönelik 15 ilde eş zamanlı operasyon düzenledi.Dinleme yapan çetenin 10 kişiden oluştuğu, 44 kişinin sevgililerini, iş arkadaşlarını ve istediği kişileri bu çeteye dinlettiği ortaya çıktı. Çetenin Tekirdağ'da bir cinayete neden olduğu da ortaya çıktı.

  Dinleme yapan çetenin 10 kişiden oluştuğu, 44 kişinin sevgililerini, iş arkadaşlarını ve istediği kişileri bu çeteye dinlettiği ortaya çıktı. Gözaltına alınan 54 kişi Antalya’ya getiriliyor.

  Antalya Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Organize Suçlar Büro Amirliği ekipleri, 1 yıl önce gelen bir ihbar üzerine çalışma başlattı. Polis, yasa dışı yollarla telefon ve ortam dinlemesi yapan çeteye yönelik ’Üçüncü Kulak’ adını verdiği operasyon için bu sabah düğmeye bastı. Liderliğini E.Ö.’nün yaptığı 10 kişilik çetenin, casus program yardımıyla ücret karşılığı yasa dışı dinleme yaptığı, toplam 44 kişinin, çeteye sevgililerini, iş arkadaşlarını ve istediği kişileri dinlettiği belirlendi. Aralarında emekli bir astsubayın da bulunduğu çetenin her dinleme için 1500 lira ücret aldığı belirtildi. Polisin yasa dışı dinleme yapan çeteyi mahkeme onayı ile dinlediği kaydedildi.

  Antalya, Ankara, İstanbul ve İzmir’in bulunduğu 15 ayrı şehirde eş zamanlı yapılan operasyonda gözaltına alınan 54 kişi, Antalya’ya getirilmeye başlandı.

  DİNLEME CİNAYETE NEDEN OLMUŞ  

  Antalya Emniyet Müdürlüğü’nün düzenlediği ’3’üncü Kulak’ operasyonu kapsamında gözaltına alınan yasa dışı dinleme çetesinin Tekirdağ’da cinayete neden olduğu ortaya çıktı. Çeteden dinleme hizmeti satın alan Tekirdağ’daki sigortacılık yapan 52 yaşındaki Faruk Erdem Ferimaz’ın eşi 45 yaşındaki Nurhayat Ferimaz’ın kendisini aldattığını öğrendiği, bunun üzerine geçen 30 Haziran’da elleriyle boğarak öldürdüğü belirlendi. Tekirdağ Sulh Ceza Mahkemesi tarafından ’kasten adam öldürmek’ suçundan tutuklanarak cezaevine konulan ve halen tutuklu bulunan Ferimaz, kendini şöyle savunmuştu:

  "Eşim sık sık İstanbul’a gidiyordu ve sürekli İstanbul’a gitmesinden şüphelendim. Telefon mesajlarını ve Msn konuşmalarını takip ettim. Mesajlarından ve yazışmalarından eşimin hayatında başka bir erkek olduğunu öğrendim. Beni niye aldattığını sorduğumda ’Seni ilgilendirmez ben hayatımı yaşıyorum’ dedi. Ben de çılgına döndüm. Alkollüydüm, boğdum öldürdüm. Telefon ve bilgisayar yazışmalarına bakın her şeyi göreceksiniz. Namusumu temizledim."

  Faruk Erdem Ferimaz’ın 2 yıl önce para karşılığı fuhuş yapan bir kadını oral seks yapmadığı için dövdüğü, kadının da penisini ısırarak yaraladığı ortaya çıkmış, bu olaydan sonra 25 yıllık eşi Nurhayat Ferimaz’ın "Sen aldatırsan ben de aldatırım" dediği ileri sürülmüştü.

  OPERASYON YAPILAN İLLER

  10 kişinin dinleme yaptığı, 44 kişinin de eş, sevgili ve iş alanındaki rakiplerini dinlettiği olayla ilgili operasyon yapılan iller arasında Antalya’nın dışında İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Manisa, Aydın, Erzurum, Niğde, Tekirdağ, Isparta, Ordu, Mardin, Amasya ve Kastamonu olduğu kaydedildi.

  SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇİRİLDİLER

  Antalya Emniyet Müdürlüğü’nün düzenlediği ’3’üncü Kulak’ operasyonunda örgüt üyesi oldukları gerekçesiyle gözaltına alınan 10 kişiden kente getirilen 5 şüpheli, sağlık kontrolünden geçirildi.

  Örgüt lideri Ercan Ö.’nün İstanbul’dan getirileceği açıklanırken, çetenin Antalya sorumlusu Güngör Ö.’nün de aralarında bulunduğu Antalya’da gözaltına alınan 5 kişi önce adliyede doktor kontrolünden geçirildi, Kimlik Tespit Şube Müdürlüğü’nde parmak izleri alınıp fotoğrafları çekildi. Operasyon kapsamında Antalya ve diğer illerde yakalanan Ercan Ö., Güngör Ö., Murat A., Metin A., Temir Ş., Muhammet Y., Özcan İ., Osman K., Sedat K. ve Mustafa B.’nin 4 gün boyunca sorgulanacakları ve ardından adliyeye çıkarılacakları belirtildi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı