Gündem Haberleri

  Telekritik

  Hürriyet Haber
  13.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Magazin basınının gerçek yüzü

  ETV'de Nesrin Mater'in hazırlayıp sunduğu ‘‘Mikrofon Sizde’’nin bu haftaki konuğu, Aykut Işıklar'dı. Akdeniz Üniversitesi Atatürk Konferans Salonu'ndan canlı olarak yayınlanan programda, iki şey dikkatimi çekti.

  Bunlardan ilki, İstanbul'daki magazin gazeteciliğinin kokuşmuş yapısının iyice ortaya çıkması, ikincisi ise, gençlerin magazin gazetecisi deyince akıllarına bu kokuşmuşluğu yaratanların gelmesiydi. Aklı başında her magazincinin, Nesrin Hanım'a teşekkür etmesi gerekiyor. Çünkü, branşında başarılı sayılan bir kişinin, gerçekte ne denli basit bir yapıya sahip olduğunu gözler önüne serdi.

  Aykut Işıklar'ın mantığına göre, magazin gazeteciliği, kim kiminle yatıyor, kim nerede ne yiyip ne içiyor, kim kimin dedikodusunu yapıyor gibi basit konulardan oluşuyor. Oysa magazin; herkesin alakasını çekecek çeşitli konulara yer veren, bol resimli yayın demektir. Yani, magazin sadece kadın, kız, çarpık ilişki demek değil.

  Mesleğinde usta sayılan birinin, işini bu denli basit çerçevede tanımlamasını ve bunu övünerek anlatmasını bir türlü kabullenemedim.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı