Gündem Haberleri

  Telekom'dan köylere telefon ve internet hizmeti

  A.A.
  04.07.2007 - 11:45 | Son Güncelleme:

  Türk Telekomünikasyon A.Ş, evrensel hizmet kapsamına giren telefonsuz köyler için telefon ve temel internet hizmetlerinin temin ve tesis işlerini yaptırmak üzere “ön şartnameli alım” ihalesi açtı.

  İhaleye ilişkin duyuru, Resmi Gazetenin bugünkü sayısında yayımlandı.
  Duyuruya göre Telekom'un mevcut imkanları ile telefon hizmetinin götürülemediği, telekomünikasyon alt yapısı olmayan veya yetersiz olan 2 bin 300 civarındaki köy ve benzeri yerleşim yerlerine evrensel hizmet kapsamında, telefon ve temel internet hizmetleri götürülecek.

  Bu amaçla kablosuz çözümler için ihtiyaç duyulan frekans bantlarından (CDMA çözümleri için 450 MHz bandı ile 1900 MHz bandı, Wimax çözümleri için 3.5 GHz bandı) herhangi birinin kullanılması ve buna uygun tüm yazılım, donanımın ve alt yapının tedarik edilmesini teminen gerekli olan çözümlerin sunulması işleri gerçekleştirilecek.
  Söz konusu ihale, ön şartname aşamasına ilişkin olurken bu aşamada fiyat teklifi alınmayacak.

  İhale, “ön şartnameli alım usulü” ile hazırlanacak nihai teknik şartname doğrultusunda bilahare, tamamen Türk Telekom'un takdirinde olmak üzere belirlenecek alım yöntemleri uygulanarak gerçekleştirilecek.
  Dokümanındaki şartları taşıyan yurt içi ve yurt dışı isteklilerin katılabileceği ihalenin dokümanları ise Tedarik Zinciri Direktörlüğü II. Satınalma Müdürlüğü veya www.turktelekom.com.tr Web ana sayfasının duyurular/ihale ilanları bölümünden tedarik edilebilecek.

  Ön şartnameli alım ihalesi, 24 Temmuz 2007 tarihinde saat 10.00'da Tedarik Zinciri Direktörlüğünde gerçekleştirilecek.

  Bu arada ihaleye, Türk Telekomünikasyon A.Ş'de görev yaptıkları sürece, yönetim, icra ve denetim kurulu üyeleri ile şirketin diğer tüm çalışanları katılamayacak.

  Türk Telekomünikasyon A.Ş. ihale tarihini tamamen kendi takdirinde olmak üzere her hangi bir sebep göstermeden daha sonraki bir tarihe ertelemekte, ihaleyi yapıp yapmamakta, sözleşmenin imzalanmasından önceki herhangi bir aşamada ihaleyi iptal etmekte serbest olacak.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı