Gündem Haberleri

  Telekom'da karşılıklı suçlamalar

  ANKA
  17.10.2007 - 15:23 | Son Güncelleme:

  Haber-İş Genel Başkanı Ali Akcan, Türk Telekom yetkililerinin "sabotajın belgesi" olarak dağıttığı fotoğrafların, Kurum'un rutin eğitim programlarında kullanılan görsel malzeme olduğunu söyleyerek, karşı suçlamada bulundu.

  Türk Telekom yetkililerinin grevi erteletmeye, grevdeki işçiler ve kamuoyunun kafasını karıştırmaya yönelik hareketlerden kaçınması gerektiğini vurgulayan Akcan, “Bilinmelidir ki grev kırıcılığı yasalar karşısında suç olduğu gibi, bir insanlık suçudur da. İşverenin iddia ettiği gibi üyelerimizin ‘birçoğu’ değil, tamamı bu sabotajlardan üzgündür” dedi.

  Haber-İş Genel Başkanı Ali Akcan, düzenlediği basın toplantısında, Haber-İş’in delil gösterilmeksizin sabotajla suçlanmasının "çirkin" bir davranış olduğunu söyledi. Akcan, “Sabotajı kimin yaptığını bilmiyoruz. Eğer söz konusu sabotajı üyelerimizin yaptığına dair belgeler varsa açıklasınlar ve güvenlik güçlerine başvursunlar. Böyle bir iddiayı kabul etmemiz söz konusu olamaz” diye konuştu.

  "FOTOĞRAFLAR EĞİTİM MALZEMESİ”

  Türk Telekom yetkililerinin dün gerçekleştirdiği toplantıda basına sundukları fotoğrafların Kurumun eğitim programında kullanılan görüntüler olduğunu öne süren Akcan, “Bir üyemizden dün aldığım bilgide Türk Telekom yetkilileri tarafından gösterilen fotoğrafların Kurumun eğitim programlarında gösterdiği görüntüler olduğunu öğrendim. Üstelik fotoğraflarda yer alan şahıslar emekli dahi olmuş” dedi. Akcan, yaşanılan bu olayların dün de bugün de varolduğunu, yeni bir olay gibi algılanmasının nedeninin ise Türk Telekom yetkililerinin olayı kamuoyunun karşısına yeni çıkarmaları olduğunu kaydetti.

  “MAKAS SADECE HABER-İŞ ÜYELERİNİN ELLERİNDE DEĞİL”

  Sabotajın birçok kesim tarafından yapılabileceğini, ancak Türk Telekom yetkililerinin bu iddialarla grevi engellemeye çalıştıklarını belirten Akcan, Türk Telekom yetkililerinin iddia ettikleri olaya ilişkin verileri kamuoyu ile paylaşmalarını istedi.

  Akcan sözlerini şöyle sürdürdü:

  “Özelleştirme sırasında 52 bin çalışandan 13 bini gözü yaşlı gönderildi. Yönetim 8 bin çalışanında yılbaşında işine son verileceğini açıkladı. Greve katılan işçiler 26 bin kişi ve greve gitmeyen Türk Telekom çalışanları da var. Makas sadece Haber-İş üyelerinin ellerinde değil. Türk Telekom’a karşı yapılan bu sabotajlar ne kadar çirkinse elinde delil olamadan atmakta bir o kadar çirkindir. Bu duruma ilişkin bizim yapacağımız ne varsa yapmaya hazırız. Biz de Türk Telekom’a karşı yapılan bu sabotajlardan üzüntü duyuyoruz.”
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı