Gündem Haberleri

  Telefon sapığı muhtarın kızı mı?

  Hürriyet Haber
  31.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Zile Eskidağiçi Köyü, 2 yıldır köylüleri rahatsız eden telefon sapığının muhtarın kızı olduğu dedikodularıyla çalkalanıyor. Bu dedikoduya da Köy Muhtarı Rıfat Kesten’in şikayetini geri alması neden oldu.

  TOKAT'ın Zile İlçesi'ne bağlı Eskidağiçi Köyü'nde 2 yıldır telefonla köylüleri rahatsız eden ‘‘Kadın sapık’’ başa dert oldu. Kadın sapığın bugüne kadar ele geçirilememesinden sonra bir de Muhtar Rıfat Kesten, savcılığa verdiği şikayet dilekçesini geri alınca, köylüler arasında şimdi de ‘‘Sapık, muhtarın kızı’’ dedikoduları başladı.

  Eskidağiçi'ndeki telefon abonelerini arayarak sürekli rahatsız eden ve söylediği yalanlarla köylüleri birbirine düşürmeye çalışan telefon sapığı tam 2 yıldır yakalanamıyor. Köylüleri çıldırtan sapık Muhtar Rıfat Kesten tarafından Zile Cumhuriyet Başsavcılığı'na şikayet edildi. Savcılık bir yandan telefonları dinlemek için işlem yaparken, olayın Türk Telekom'daki bir arızadan kaynaklandığı ve hatların karışmasıyla olayın meydana geldiği kanaatine vardı. Savcılığa çağrılan Muhtar Rıfat Kesten de bu gelişmeler üzerine şikayetini geri çekti.

  KAYMAKAM: SAPIK BELLİ DEĞİL

  Muhtarın şikayet dilekçesini geri alması ve sapık telefonların susmasını köylüler, ‘‘Sapık muhtarın kızı. Muhtar uyarıldı. Dilekçesini de geri aldı’’ diye yorumladı.

  Zile Kaymakamı Osman Günaydın da kadın sapığın belli olduğu yolundaki haberleri yalanlayarak, ‘‘Muhtar Rıfat Kesten şikayetini geri almış. Bu da köylüler arasında ‘telefon tacizcisi muhtarın kızı herhalde' şeklinde yorumlanmış. Başka sapık konusunda hiçbir tespit yok’ dedi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı