Gündem Haberleri

  Telefon dolandırıcısına 50 bin lira kaptırdı

  DHA
  31.01.2012 - 14:35 | Son Güncelleme:

  Uşak'ta yaşayan Nazmiye A., kendisini telefonla arayarak, ’hesabınızı terör örgütü kullanıyor’ diyen dolandırıcıya 50 bin lira kaptırdı.

  Parayı dolandırıcının söylediği Bursa’daki banka hesabına havale eden kadın, daha sonra dolandırıldığından şüphelenerek polise başvurdu. İrtibata geçilen Bursa Emniyet Müdürlüğü ekipleri, paranın 3 bin lirasını çeken hesap sahibi 57 yaşındaki Tevhit O.’yu Bursa’da yakaladı. Kadını telefonla Şanlıurfa’dan aradığı belirlenen şüphelinin yakalanması için ise çalışma başlatıldı. Nazmiye A., 5 gün önce çalan cep telefonunu açınca kendisini polis olarak tanıtan bir kişi ile konuştu. Telefondaki kişi, "Hesabınız terör örgütü tarafından kullanılıyor. Vereceğim hesap numarasına 50 bin lira yatırırsan biz sizi kurtarırım" dedi. Bunun üzerine paniğe kapılan Nazmiye A., telefonda konuştuğu kişinin verdiği Bursa’daki hesap numarasına 50 bin lira havale etti.

  Paranın 47 bin lirası kurtarıldı

  Bursa Başaran Mahallesi’nde oturan Tevhit O., hesabına yatırılan paranın 3 bin lirasını aynı gün çekti. Ancak, Nazmiye A.’nın dolandırıldığını anlayarak polise başvurması sonucu, hesapta kalan 47 bin lira hemen bloke ettirildi. Tevhit O., önceki gün Kent Meydanı’ndaki bir banka şubesine giderek kalan parayı da çekmek isterken polis tarafından yakalandı. Suçlamayı kabul etmeyen Tevhit Ö., hesabına Şanlıurfa’da yaşayan arkadaşının araba alması için para yatırdığını öne sürdü. Tevhit Ö. adliyeye sevk edilirken, polis kadını Şanlıurfa’dan aradığı belirlenen şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı