Gündem Haberleri

  Telef olan tavuklar kireçlenip çukurlara gömüldü

  DHA
  17.04.2016 - 14:05 | Son Güncelleme:

  Muş’ta elektrik kesintisi nedeniyle bir tavuk çiftliğindeki 40 bin tavuğun telef olduğu ortaya çıkmıştı. Telef olan tavuklar açılan çukurlara üzeri kireçlenerek dolduruldu.

  Kent merkezine 7 kilometre uzaklıktaki Tandoğan Köyü’ndeki tavuk çiftliğin sahibi Aydın Çelik, dün gece etkili olan fırtına nedeniyle yaklaşık 30 dakika elektrik kesintisi olduğunu söyledi. Daha sonra verilen elektriğin voltajının düşük olmasından dolayı merkeze bağlı Tandoğan Köyü’ndeki tavuk çiftliğindeki jeneratör devre dışı kaldı. Çiftlikteki 50 bin tavuktan 40 bininin telef olduğunu belirten Çelik, "Düşük voltajdaki enerji nedeniyle havalandırma fanları çalışmadı. Bekçinin haber vermesi üzerine köye geldik ama tavukların çoğu telef olmuştu. Tahmini zararımız 550 bin lira. Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkilileri, yaptıkları incelemelerin ardından sağ kalan tavuklardan numune aldı" dedi.

  VEDAŞ'TAN AÇIKLAMA

  Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ) yetkilileri tavukların telef olmasının elektrik kesintileri veya düşük voltajla bir ilgisinin olmadığını savundu.

  Yetkililer, çiftlikte gerekli incelemenin yapılacağını söyledi. Telef olan tavuklar, eşilen çukurlara doldurulup üzeri kireçlenerek kapatıldı.

  Telef olan tavuklar kireçlenip çukurlara gömüldü

  Telef olan tavuklar kireçlenip çukurlara gömüldü

  Telef olan tavuklar kireçlenip çukurlara gömüldü

  Etiketler: binlerce , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı