Gündem Haberleri

  Tekzip metni

  Hürriyet Haber
  31.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  14.07.2006 tarihli Hürriyet Gazetesi’nin Kelebek ekinin ilk sayfasında "Şapkalı İmaj" başlığı ile Tarkan’ın "Start the Fire" isimli şarkısına çekmiş olduğu kliple ilgili habere yer verilmiştir.

  Habere konu klip, Kala Film firması tarafından TEM stüdyolarında çekilmiş olup, anılan firma klibin telesine ve renklendirilmesi işlemini müvekkil şirkete vermiştir. Nitekim, haberle ilgili bilgiler gazetenize verilirken bu husus belirtilmiş, klibin telesine ve renklendirilmesi işleminin 1000 volt Post Prodüksiyon tarafından yapıldığı beyan edilmiştir. Müvekkil şirketin iştigal konusu "telesine ve renklendirme, montaj, görsel efekt, üç boyutlu animasyon, dublaj-miksaj, aktarma" olup, stüdyosu bulunmadığından fiilen klip çekilmesi mümkün değildir. Dolayısı ile müvekkil şirket tarafından yapılan işlem yalnızca telesine ve renklendirmedir.

  14.07.2006 tarihli haberde klibin tamamının müvekkil şirkette çekildiği izlenimi sözkonusu olup, haberin Basın Kanunu madde 14 uyarınca düzeltilmesini, aksi halde yasal yollara müracaat edilerek düzeltme talep edileceğini saygılarımızla bilginize sunarız.

  Keşideci Vekili

  Av. Güngör KARAYAZGAN

  Av. Emel BAYRAKTAR
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı