Gündem Haberleri

  Teknolojik sınıf arkadaşı

  Aslı Arda Yurtseven ayurtseven@hurriyet.com.tr
  27.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Dünyanın en büyük işlemci üreticisi Intel, dünyayla aynı anda, hatta Amerika ve Singapur’dan bile önce Türkiye’de eğitime teknolojiyi kazandırıyor.

  Bu yıl Türkiye’de ilk kez öğrenciler dizüstü bilgisayarla ders yapmaya başlıyorlar. İlk kez eğitim programına katılan Classmate PC’yi kullanacak ilk okul Bahçeşehir Koleji oluyor. Böylece Bahçeşehir Koleji 1. sınıf öğrencileri bu eğitim öğretim yılında çanta yerine Classmate PC’leriyle okula gidecekler.

  Hafif ve darbelere dayanıklı olarak üretilmiş olan bilgisayarda, dahili kablosuz erişim imkanı, el yazısını bilgisayara aktarabilen donanım teknolojisi sayesinde öğrencilerin işi daha da kolaylaşacak.

  Evlere de götürülebilecek bilgisayarlara yüklenen özel program sayesinde, bilgisayarın okul dışında kaç gün çalışacağı, kaç kere açılıp kapatılabileceği bilgisi yer alıyor. Eğer bu süre aşılırsa bilgisayar özel bir mesaj vererek çalışmayı durduruyor. Bu sistemle hem öğrencilerin okula devamlılıkları sağlanmış oluyor, hem de çalınmalara karşı önlem alınmış olunuyor.

  6 yaşından itibaren bilgisayar kullanabilen çocukların yaratıcılıklarını geliştirebilmek amacıyla üretilen Classmate PC’lerle gelecek nesil teknolojiye daha kolay entegre olabilecek.

  Tiyatroyu sevdirin/images/100/0x0/55eb5d56f018fbb8f8bc5e3a

  Hep, tiyatroya sinemaya göre daha az gidildiği söylenir durur. Bu durum belki de ilk tiyatro izleme yaşıyla ilgili olabilir. Çocukların etkileşimli eğitimlerinde yardımcı programlar üreten Big Soft, ÇOTİ çocuk tiyatrosu programıyla bu durumu değiştirecek gibi görünüyor.

  "Çocuk Tiyatrosu-ÇOTİ" programında hikayeler ilk kez çizgi animasyon olarak hazırlanmış. Hikayeleri izleyen çocuklar, programda sorulan soruları cevaplayarak ve bulmacaları çözerek bilgilerini pekiştirebiliyorlar. ÇOTİ programıyla çocukların algılarını hızlandırmaları ve olumlu yönde kullanabilmeleri hedefleniyor.

  İki hikaye kitabı ve bir VCD’den oluşan ÇOTİ ile çocuklar hem hikayeleri izleyip hem de dinleyebiliyorlar. Kitaptan hikayeyi takip edebilen çocuklar bilgisayar programındaki hikaye kahramanlarından oluşan eşleştirme, yap-boz ve boyama bölümleriyle yeteneklerini geliştirebiliyorlar. Ayrıca hikayelerin MP3 kayıtları VCD, DVD ve MP3 cihazlarında dinlenebiliyor.

  Ürünün satış fiyatı 25 YTL+KDV.

  www.bigsoft.com.tr/
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı