Gündem Haberleri

  Tekirdağ'da TOKİ evlerini lağım suyu bastı

  Ferhat AKGÜN/TEKİRDAĞ, (DHA)
  20.11.2009 - 15:37 | Son Güncelleme:

  TEKİRDAĞ'da bir yıl önce hak sahiplerine teslim edilen TOKİ konutlarının zemin katlarını kanalizasyon suyu bastı. Lağım sularıyla birlikte apartmanlara farelerin doluştuğunu belirten konut sahipleri, hastalanmaktan korktuklarını söyledi.

  Tekirdağ Değirmenaltı Mahallesi'nde bir yıl önce tamamamlanan birinci etap TOKİ evlerine yerleşen hak sahiplerinin sıkıntısı bitmedi. Evlerinin tuvaleti ve banyosu akan vatandaşlar, şikayetlerini iletecekleri bir muhatap bulamamaktan yakınıyor. TOKİ konutlarının C2- 18, 19 ve 20 bloklarının zemin katlarını, bağlantı rögarlarının tıkanması sonucu kanalizasyon suyu bastı. 3 aydır kanalizasyon kokusu nedeniyle evlerinin camlarını açamadıklarını belirten ev sahipleri, çocuklarının ve kendilerinin salgın hastalığa yakalanmasından korktuklarını kaydetti.

  KOKUDAN CAM AÇAMIYORUZ’

  3 ay önce kanalizasyonların taşması sonucu apartmanlarını pis suların bastığını belirten emekli Ayşe Özgenç şunları söyledi:

  “Kokular havalandırmadan ve merdiven boşluklarından evlerimize kadar giriyor. Banyolarımıza tuvaletlerimize kokudan giremiyoruz. Koku nedeniyle camlarımızı açıp evimizi havalandıramıyoruz. Tabi ki ufak tefek sıkıntılar olacaktır. Bunlar ufak tefek değil. İstisnasız her dairede problem var. Bir yıldır devam eden problemlerimizin hiçbiri çözülmedi. Tuvaletlerimiz, banyolarımız, mutfaklarımız aktı, bunları kendi imkanlarımızla yaptırmaya çalıştık. Bir de üstüne kanalizasyonların akması bizi tedirgin etti. Kanalizasyon pisliği nedeniyle enfeksiyon hastalıklarına yakalanmaktan korkuyoruz. Domuz gribine yakalanacağız diye tedirginiz. 3 aydır evlerimiz lağım kokuyor.”

  ‘FARELER DE BASTI’

  Lağım suları nedeniyle apartmanı farelerin bastığını öne süren ev hanımı Ayşe Altan da tepkisini şöyle dile getirdi:
  “3 aydır lağım sularıyla yaşıyoruz. Kokudan evlerimizin banyolarına giremiyoruz. Yönetime sorunu söylediğimizde, “Biz muhatap değiliz, inşaat şirketi muhatap” deniliyor. İnşaat şirketinin neresi olduğunu bilmiyoruz. Zaman zaman vidanjörlerle çekiliyor ama tekrar tekrar aynı sorunları yaşıyoruz. Çocuklarım ve ailem kolera olmaktan korkuyoruz. Bu lağım içme suyuna da karışabilir. Her tarafta fareler var. Kış mevsimi olmasına rağmen sivrisinekler türedi.”

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı