Gündem Haberleri

Tekirdağ'da 3 avcı gölette kayboldu

Hürriyet Haber
27.01.2013 - 09:54 | Son Güncelleme:

Tekirdağ'ın Muratlı ilçesindeki Hanoğlu Göleti'nde ördek avlayan 3 avcı kayığın alabora olması sonucu kayboldu. Arama çalışmaları başlatan AFAD, avcılardan birinin cesedine ulaştı.

 Tekirdağ İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nden (AFAD) alınan bilgiye göre, gölette yaban ördeği avına çıkan 6 avcının bulunduğu kayık alabora oldu.

Kayıkta bulunan 6 avcıdan 3'ü kendi imkanlarıyla kurtulmayı başardı, 3 avcı ise suda kayboldu.

AFAD ekipleri, kaybolan avcıların bulunması amacıyla çalışma başlattı.

BİRİNİN CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI

Tekirdağ'ın Muratlı ilçesindeki Hanoğlu Göleti'nde kayığın alabora olması sonucu kaybolan 3 avcıdan 1'inin cesedine ulaşıldı.

Yaban ördeği avlamak amacıyla gittikleri gölette kaybolan avcıların bulunması amacıyla çalışma başlatan Tekirdağ İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri, Süleyman Yiğit'in cesedine ulaştı.

Ekipler, suda kaybolan Murat Şentaş ve Osman Ulutürk'ün bulunması amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Arama çalışmalarına Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü'nde görevli dalgıçlar, jandarma ekipleri ve köy sakinleri de katılıyor.

Öte yandan, kendi imkanlarıyla kıyıya çıkmayı başaran Hüseyin Altıntaş, Volkan Yörük ve Engin Yiğit'in Tekirdağ Devlet Hastanesi'ndeki tedavisi devam ediyor.

Tekirdağ İl Jandarma Komutanı Albay Kazım Rıfkı Ayan, yaptığı açıklamada, 45 kişilik jandarma ekibiyle avcıları arama çalışmalarına devam ettiklerini belirterek, “Göletin dibi ağaçlık ve çalılık olmasından dolayı arama çalışmalarını güçlükle yürütüyoruz. Gerekirse Ankara'dan özel jandarma arama kurtarma ekibini isteyebiliriz “ diye konuştu.

İstanbul'dan Hanoğlu Göleti'ne gelen avcıların askerlik arkadaşı olduğu, ilçede yaşayan Süleyman Yiğit'in rehberliğinde ördek avına çıktıkları öğrenildi.

ARAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Tekirdağ'ın Muratlı ilçesi Kaymakamı Mahmut Hersanlıoğlu, Hanoğlu Göleti'nde kayığın alabora olması sonucu kaybolan iki avcının arama çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

Olay yerine gelerek incelemelerde bulunan Hersanlıoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, dün gece 6 vatandaşın gölette kaybolduğu ihbarını alır almaz Jandarma ve 112 sağlık ekiplerinin olay yerine intikal ettiğini söyledi.

Hersanlıoğlu, bu süreç içinde alabora olan kayıktaki 2 vatandaşın kendi imkanlarıyla karaya çıktığını, bir kişinin de köylüler tarafından kurtarıldığını anlatarak, “Bir vatandaşımızın ise sabah saatlerinde cesedine ulaşılmıştır. Kaybolan Murat Şentaş ve Osman Ulutaş'ın bulunması için Jandarma, Deniz Polisi ve AFAD ekipleri tarafından su yüzeyinde ve derinliklerinde arama çalışmaları sürüyor” dedi.

Eğitimli köpekler ve jandarma asayiş timlerinin de arama çalışmalarına katıldığını belirten Hersanlıoğlu, hava koşullarının çok ağır olmasına rağmen arama çalışmalarının yoğun bir şekilde devam ettiğini kaydetti.

 

Etiketler: gündem
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı