Gündem Haberleri

  Tekirdağ'da 3,5 yaşındaki çocuğun kreşte darbedildiği iddiası

  Murat YAYIN/ MALKARA(Tekirdağ),(DHA)
  11.12.2014 - 15:10 | Son Güncelleme:

  Tekirdağ'ın Malkara ilçesinde özel bir kreşte, 3,5 yaşındaki kız çocuğunun öğretmeni tarafından darbedildiği ileri sürüldü.

  TEKİRDAĞ’ın Malkara İlçesi’nde Turgay ve Nurcan P. çiftinin 3.5 yaşındaki kızlarına özel kreşteki öğretmeni Z.T.’nin şiddet uyguladığı iddiaları üzerine adli ve idari soruşturma başlatıldı. Turgay P., kızının göbeğinde morluklar olduğunu anlatarak, "Altına kaçırdığı için öğretmeni tarafından şiddet uygulanmış. Hastaneden rapor alarak öğretmeni şikayet ettik" dedi.

  Malkara İlçesi’nde muhasebeci 40 yaşındaki Turgay ve 37 yaşındaki eşi Nurcan P., gündüz çocuklarına bakması için özel bir kreşe bıraktı. Geçen 1 Aralık akşamı kreşten kızını alıp evlerine gelen anne Nurcan P., üstünü değiştirirken göbeğinde morluklar fark etti. Bunun üzerine durumu eşine anlattı. Kızı İ.’nin altına kaçırdığı için öğretmenin dövdüğünü söyleyen anne P., kreş öğretmeni Z.T.’yi arayıp olayı sorduğunda, dövmediğini ve havlu peçete ile sildiği sırada olduğun cevabını verdi. Öğretmenin açıklamasıyla tatmin olmayan Turgay ve Nurcan P. çifti, 3.5 yaşındaki kızlarını alarak Malkara Devlet Hastanesi’nde muayene ettirip ’Darp raporu’ aldı. Aile raporla birlikte Malkara Kaymakamlığı’na, Cumhuriyet Savcılığı ve Aile Sosyal Politikalar il Müdürlüğü’ne öğretmen hakkında şikayette bulundu.

  BABA: HESABINI SORACAĞIM

  Kreş öğretmenin kızına uyguladığı şiddete anlam veremediğini ve hesabını hukuken soracağını ifaden eden Turgay P., şöyle dedi:

  "Eşim kızımı aldıktan sonra göbeğindeki morlukları fark edince şiddet uygulandığını anladık. Kreşte kızım altına kaçırmış öğretmeni de ona şiddet uygulamış. Kızımla hastaneye gidip rapor aldık ve fiziksel bir müdahale olduğunu öğrendik. Teninde göbeğinin alt kısmında bariz derecede morluklar var. Akşam polis tarafından rapor tutuluyor. Rapor neticesinde olay savcılık aşamasında kurum ve öğretmeni dava etmiş durumdayız. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne, Tekirdağ Valiliği’ne, Malkara Kaymakamlığı’na gerekli başvuruları yaptık. Aile ve Sosyal Politikalardan kurum için inceleme başlatıldı. 3.5 yaşındaki bir çocuğa bu muamelenin yapılmasına kimin yüreği dayanır. ’3.5 yaşındaki çocuk altını ıslattı’ diye ceza olarak tutup darp etmek insanlık değildir. Öğretmenliğe kutsal mesleğe bu davranış yakışmamaktadır. Bu mesleğe ihanettir. Ben 3.5 yaşındaki kızımı devlete, devletin yetki verdiği kuruma ve devletin yetki verdiği öğretmene emanet ediyorum."

  SORUŞTURMA AÇILDI

  Turgay ve Nurcan P.’nin şikayeti üzerine özel kreş, yetkilileri ve öğretmen Z.T. hakkında, adli ve idari soruşturma başlatıldı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı