GeriGündem Tekirdağ yerel seçim sonuçları hurriyet.com.tr'de | Sandıklar açılmaya başlandı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tekirdağ yerel seçim sonuçları hurriyet.com.tr'de | Sandıklar açılmaya başlandı

Tekirdağ yerel seçim sonuçları hurriyet.com.tr'de | Sandıklar açılmaya başlandı

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde yurt genelinde oy verme işlemi tamamlandı. Bu gelişmenin ardından Tekirdağ yerel seçim sonuçları merak konusu oldu. Yayın yasağının kalkmasının ardından, 31 Mart Yerel Seçim sonuçlarına ilişkin tüm detaylar, hurriyet.com.tr'de olacak. İşte, Tekirdağ yerel seçim sonuçlarına ilişkin ayrıntılar...

Tekirdağ yerel seçim sonuçları için heyecanlı dolu bekleyiş devam ediyor. Belediye başkanlığı, belediye meclisi üyeliği, il genel meclisi üyeliği ve muhtarlık için oy kullanan Tekirdağlı seçmenler, seçim yasağının kalkmasını bekliyor. Seçim ve referandum sonuçlarını en hızlı ve doğru şekilde aktaran hurriyet.com.tr, 31 Mart 2019 Pazar günü yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimi sonuçlarını anbean seçime özel sayfasından paylaşacak.

YSK yayın yasağını kaldırana kadar sonuçlar verilemeyecek

298 sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun'un propaganda serbestliği ve süresini düzenleyen 49. maddesi, propagandanın oy verme gününden önceki 10'uncu günün sabahında başlayacağını ve oy verme gününden önceki gün saat 18.00'de sona ereceğini öngörüyor.

Seçim günü saat 21.00'den sonra bütün yayınlar serbest olacak. YSK, oy verme işleminin tüm seçim çevrelerinde sona erdiğinin anlaşılması üzerine, Anayasa ve seçim yasalarının verdiği yetkiye dayanarak, yayın yasağını saat 21.00'den önce kaldırabilecek.

Büyükşehirlerde, sırasıyla büyükşehir belediye başkanlığı, belediye başkanlığı, belediye meclisi üyeliği ve muhtarlık, diğer illerde, sırasıyla belediye başkanlığı, belediye meclisi üyeliği, il genel meclisi üyeliği ve muhtarlık seçimlerine ait oy pusulalarının sayım ve dökümü yapılacak.

Yayın yasağının kalkması ardından Tekirdağ seçim sonuçları açıklanmaya başlanacak. Tekirdağ ve tüm ilçelerinin anlık seçim sonuçları, partilerin oy dağılımı, il il seçim sonuçları, en doğru ve en kesin seçim sonuçları tüm detaylarıyla hurriyet.com.tr seçim özel sayfasından görüntülenebilecek.

Tekirdağ ve ilçelerine ait seçim sonuçlarını görüntülemek için aşağıdaki görsele tıklayın 

Tekirdağ yerel seçim sonuçları hurriyet.com.trde | Sandıklar açılmaya başlandı