Gündem Haberleri

  Tekin’e çığırtkan mı diyelim

  Fatma AKSU / İSTANBUL
  30.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Devlet Bakanı Egemen Bağış, 2004’te Başbakan Tayyip Erdoğan’la birlikte Ürdün Kralı’na yaptıkları ziyarete atıf yapan ve kendisine “Çevirmen” diyen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na “Biz de Gürsel Tekin’e çığırtkan mı diyelim?” diye yanıt verdi.

  İstanbul’da seçim çalışmalarını sürdüren Bağış, gündemdeki konularla ilgili özetle şunları söyledi:
  - Ürdün ziyareti sırasında Erdoğan’ın Dış İlişkiler Danışmanı ve milletvekiliydim. Kendisine çevirmenlik yapmaktan da gurur duyuyorum. Ayrıca düğün davetiyesi götürmeye değil, BM’nin Ortadoğu Özel Temsilcisi Laktar İbrahimi ile görüşmeye gitmiştik. Yani şimdi Gürsel Tekin onun çığırtkanlığını yapıyor diye biz ona ‘Çığırtkan’ mı diyeceğiz. Mehmet Sevigen yıllarca Baykal’ın takdimlerini yaptı, biz ona ‘Baykal’ın çığırtkanı’ mı dedik. Hayır. ‘Baykal’ın sağ kolu’ dedik. Şimdi Gürsel Tekin onun konumuna geçti. 13 Haziran’dan sonra da Kemal Bey’in koltuğuna gözünü dikmiş.
  - Halkın ucube olarak adlandırdığı o heykeli istemeyen Karslılar. İnsanlar görmek istemediği heykelle yaşamak zorunda mı? Kars’ta o heykeli yaptırdığı için seçilemeyen bir belediye başkanı vardı. Kars halkının hissiyatını hiç mi önemsemiyor bunlar? İnsanlık Anıtı başka bir yerde olsa belki çok güzel bir eser olabilirdi. Ama orada “Dam üstünde saksağan” görüntüsü vardı.
  Tek Ajda mı övüyor
  - Sahneden protokole tek övgü cümlesi kuran sanatçı Ajda Pekkan mı bu ülkede? Ajda Pekkan Türkiye’de süper star unvanı almış tek kişi, övgü yağdırmaya ihtiyacı yok ki. Eşimin de benim de ailece görüşmekten ve sanatçı dostlarımın arasında görmekten onur duyduğumuz biri. O bir muhabbet gösterisinde bulundu. Bu kadar değerli bir sanatçıya bu kadar yüklenmeleri, düştükleri ruh halini gösteriyor.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı