GeriGündem Tekel işçisine liseli desteği
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tekel işçisine liseli desteği

İZMİR'de, yaklaşık 40 liseli, Ankara'daki eylemlerini sürdüren Tekel işçilerine Konak Meydanı'nda oturma eylemi yaparak destek verdi. Öğrenciler Büyükşehir Belediyesi önünde kurdukları naylon çadırda cuma gününe kadar oturma eylemlerini sürdüreceğini söyledi.

Ankara'daki Tekel işçilerine İzmir'den de destek geldi. Konak Meydanı'nda toplanan, Dev Lis üyesi olduklarını söyleyen 40 genç, Tekel işçilerine destek açıklaması yaptı. Sosyalist Demokrasi Partisi İzmir İl Başkanı Semra Uzunok da eylem yapan liselilere destek verdi. Uzunok burada yaptığı konuşmada, “Ankara'nın sokaklarında genel grev sloganları yükseliyor. İzmir'de Kent A.Ş. işçileri, İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı işten çıkartılan Park- Bahçe çalışanları ve milyonlarca işçi işsiz Tekel İşçilerinin başlattığı mücadeleye destek veriyor. Sokaklarda işçiler haklarını ararken işçilerin oylarına talip olanlar, bugün demokrasi havariliğine soyunan AKP, laiklik tekelini elinde tutan CHP ne yapıyor?” dedi.

Daha sonra liseli gençler, kurdukları çadırlarda eylem başlattı. Gençler cuma gününe kadar Tekel işçilerine destek amacıyla oturma eylemine devam edeceklerini bildirdi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle