Gündem Haberleri

  Tekel işçilerinin eşlerinden limonlu eylem

  Fadıl BİNZET/ADIYAMAN, (DHA)
  22.12.2009 - 15:38 | Son Güncelleme:

  ADIYAMAN’da, Tekel işçilerinin eşleri ve çocukları, Ankara’da süren eyleme destek için protesto gösterisi düzenledi.

  Kent merkezinden yürüyerek geldikleri AK Parti İl Başkanlığı önünde oturma eylemi yapan kadın ve çocuklar, Tekel işçilerine yönelik biber gazlı müdahaleyi protesto için yanlarında getirdikleri limonları AK Parti’li görevlilere verdi.
  Öğle saatlerinde, Demokrasi Parkı’nda toplanan çoğunluğu kadın ve çocuk 200 kişi, AK Parti İl Başkanlığı'na doğru yürüyüşe geçti. Polisin sıkı güvenlik önlemi aldığı yürüyüş sırasında kalabalık, ‘Tekel’e uzanan eller kırılsın’, ’AKP şaşırma sabrımızı taşırma’, ‘İşçiyiz, haklıyız, hakkımızı söke söke alırız’, ‘Başbakan istifa’ ve ‘İşçiye uzanan eller kırılsın’ sloganları attı. Yaklaşık 15 dakika süren yürüyüşün ardından Gölbaşı Caddesi üzerinde bulunan AK Parti İl Başkanlığı'nın önüne gelen kalabalık, burada da slogan atmayı sürdürdü. Kalabalığa dağılmaları uyarısında bulunan polis ile eylemciler arasında zaman zaman gerginlik yaşandı.

  Ankara’da eylem yapan Tekel işçilerine biber gazıyla müdahale edilmesini hazmedemedikleri için yanlarında getirdikleri limonu AK Parti’li yetkililere vermek istediklerini söyleyen işçiler ve yakınları, “Buradaki insanların birçoğu AK Parti’ye oy verdi. Ama hakkını isteyen işçilere taleplerinin karşılığı olarak biber gazı verildi. Bunun hazmedilir tarafı yok. Ama biz yasal haklarımızı aramayı sürdüreceğiz. 12 bin işçiyi, sendika ve kıdem tazminatı hakkından yoksun şekilde 4/C statüsünde çalıştırma girişimini asla kabul etmeyeceğiz” diye konuştu.

  Bir süre oturma eylemi yapıp, slogan atan protestoculardan bazı kişiler daha sonra AK Parti İl binasına çıkarak yanlarında getirdikleri limonları buradaki görevlilere teslim etti. Eylem, polisin uyarısının ardından olaysız şekilde sona erdi.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı