Gündem Haberleri

  Tekel işçilerine polis müdahalesi

  Serdar SUNAR/DİYARBAKIR, (DHA)
  04.12.2009 - 17:32 | Son Güncelleme:

  DİYARBAKIR'da, 31 Ocak'ta kapatılacak Tekel Yaprak Tütün Fabrikası'nda çalışan yaklaşık 500 işçi, durumu protesto etmek için yürüdü.

  Turgut Özal Bulvarı'nı trafiğe kapatmak isteyen işçilere polis tazyikli suyla müdahale etti. Polisin müdahalesine bazı işçiler taşlarla karşılık verdi.

  Hükümet tarafından 31 Ocak 2010 tarihinde kapatılması kararlaştırılan Tekel Yaprak Tütün Fabrikası'nda çalışan yaklaşık 500 işçi, Belediye Konukevi önünde bir araya gelerek basın açıklaması yaptı. Açıklamadan sonra işçiler, Ekinciler Caddesi'nden Valiliğe yürümek istedi. ‘Tekel'e uzanan eller kırılsın’ ve ‘Hükümet istifa’ sloganları atan işçilerin önü çevik kuvvet ekipleri tarafından Yenişehir İlçe Emniyet Müdürlüğü yakınlarında kesildi. Bir süre Ekinciler Caddesi2ni tek yönlü trafiğe kapatan işçilerle polisler arasında kısa süreli gerginlik yaşanırken, işçiler daha sonra bu kez AK Parti il binasına yürümek istedi.

  Batıkent Turgut Özal Bulvarı'nda yolu trafiğe kapatarak yürümek isteyen işçiler ve polis arasında yine gerginlik çıktı. Polis, işçileri dağıtmak için tazyikli su ve gözyaşartıcı bomba kullanırken, bazı işçiler de polislere taş attı. Olaylarda, 1 kişi bayılırken, 2 işçi gözaltına alındı.

  Polis müdühalesinin ardından bir grup işçi yeniden AK Parti il binasına yürümek için ısrar etti. Polisler eşliğinde il binasına yürüyen işçiler, daha sonra dağıldı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı