Gündem Haberleri

  Tekel işçilerinden protesto

  A.A
  30.12.2009 - 15:47 | Son Güncelleme:

  Türk-İş Başkanlar Kurulu'nun eylem kararını yeterli bulmayan bazı işçiler protestoda bulundu.

  Türk-İş Genel Başkanı Mustafa Kumlu'nun Başkanlar Kurulu bildirisini Türk-İş Genel Merkezi'nde okuyup içeri girmesinin ardından bazı işçiler eylem kararlarına tepki gösterdi.

  İşçiler, “Türk-İş göreve, genel greve”, “Türk-İş şaşırma, sabrımızı taşırma”, “Kumlu, istifa” sloganları attı.
  Tekgıda-İş Genel Başkanı Mustafa Türkel, konfederasyonun eylem kararlarının uygulanmaya devam edildiğini söyledi.

  Şubelerden yeni gelen işçilerin süreci bilmediği için tepki gösterdiğini ifade eden Türkel, bu tepkilerin 15 gündür eylem yapanlara saygısızlık olacağını belirtti.

  “10 bin 800 TEKEL işçisini buraya çağırıyoruz” diyen Türkel, TEKEL işçilerinin yaşadığı sorunların benzerlerinin başka iş yerlerinde de yaşandığının gözardı edilmemesi gerektiğini dile getirdi.

  Türkel, eylem günlerce sürse de Türk-İş'in buna destek vereceğini vurgulayarak, “Sonuç alıncaya kadar bu eylemi sürdüreceğiz. Bizimle birlikte olan arkadaşlarımızla yola devam edeceğiz. Bizi kabul etmeyenlerin Allah yolunu açık etsin” diye konuştu.

  SEKA işçilerinin iş yerini terk etmeme eyleminin 56 gün sürdüğüne işaret eden Türkel, işçilere, “9 Ocak'a kadar sonuç alamazsak iş yerlerinde ölüm orucuna başlayacağız. Var mısınız?” diye sordu. İşçiler de Türkel'e “Varız” yanıtını verdi.

  İşçilerin inançlarını korumalarını isteyen Türkel, “Bizler inandık, siz de inanın, bu işi başaralım” dedi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı