Gündem Haberleri

  Tek işçili toplu sözleşme

  Hürriyet Haber
  03.12.2001 - 14:56 | Son Güncelleme:

  Konya`nın Hüyük İlçesi`ne bağlı İmrenler Beldesi Belediyesi`nde çalışan bir işçi için işveren ile sendika arasında toplu iş sözleşmesi yapılacak.

  Konya`nın Hüyük İlçesi`ne bağlı İmrenler Beldesi Belediyesi`nde çalışan 1 işçi için, belediye ile sendika arasında toplu iş sözleşmesi yapılacak.

  Belediye-İş Sendikası Konya Şube Başkanı Mehmet Çöldür, yaptığı açıklamada, İmrenler Belediyesi`nde işçi kadrosunda çalışan 1 üyelerinin bulunduğunu belirterek, toplu iş sözleşmesi için ilk oturumun bu ay içinde yapılacağını söyledi.

  İşverenle ilk görüşmede uzlaşmaya varmayı amaçladıklarını ifade eden Çöldür, ``Bağıtlayacağımız sözleşme, 1 Ocak 2002`den geçerli ve süresi 2 yıl olacak. Toplu sözleşmenin günün ekonomik koşullarına uygun sonuçlanmasını diliyoruz. Eğer işverenle aramızda anlaşmazlık çıkarsa, greve gideriz`` dedi.

  İmrenler Belediye Başkanı Ahmet Refik Şenönder de, şoför kadrosunda çalışan sendika üyesi işçi Ali Güzel`in 290 milyon lira maaş aldığını belirterek, ``Bütçemiz kısıtlı. Çok fazla zam veremeyiz.Memur maaşına yapılacak zamlara endeksli bir artış vermeyi düşünüyoruz. Grev olacağını sanmıyorum`` diye konuştu. 

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı