GeriGündem Tek dokunuşta Touch Diamond
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tek dokunuşta Touch Diamond

Tek dokunuşta Touch Diamond
refid:9055548 ilişkili resim dosyası

Üç boyutlu dokunmatik ekranıyla öne çıkan HTC Touch Diamond’un Londra’daki lansmanında e.yaşam da vardı.

WIndows Mobile tabanlı akıllı cihazlar pazarında dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olan HTC, yeni cep telefonu Touch Diamond’u Londra’da düzenlenen bir etkinlikle tanıttı. e.yaşam olarak yerinde izlediğimiz etkinlikte, Touch Diamond’un etkileyici özellikleri resmi olarak ilk kez dünya basınına tanıtıldı. Adını elması andıran arka kapağı ve dokunmatik ekranından alan ürünün bazı özellikleri ve fotoğrafları daha önce İnternet’e sızmış ancak Tayvanlı üretici tarafından resmi olarak doğrulanmamıştı.

Touch Diamond’un en çarpıcı özelliği üç boyutlu dokunmatik ekranı. "TouchFlo 3D" adı verilen yeni bir arayüz kullanan telefon, dokunmatik ekran anlayışına yeni bir boyut getiriyor. Bu arayüz sayesinde, kullanıcılar mesajlaşma, e.posta gönderme, fotoğraf, müzik, hava durumu ve benzeri birçok fonksiyona eğlenceli bir yöntemle, tek bir parmak hareketiyle ulaşabiliyor.

Üretici şirket HTC’nin bu telefonda en iddialı olduğu ve öne çıkardığı özellik kolay kullanılabilirlik. e.yaşam’a konuşan HTC Orta Doğu, Afrika ve Bağımsız Devletler Topluluğu’ndan Sorumlu Genel Müdür Kevin Chen, Touch Diamond’un kullanıcı dostu özelliğine şu sözlerle dikkat çekiyor:

Kolay kullanım önde

"Bu telefonu kullanmak için parmağınızın tek hareketi yeterli. Bu tek hareket, İnternet uygulamaları dahil, telefonun tüm özellikleri için geçerli. Örneğin, hava durumunu öğrenmek istediğinizde, farklı ekranlar ve menüler arasında gezinmeden, tek bir hareketle, dünyanın herhangi bir yerindeki hava durumunu bir dokunuşla öğrenebilirsiniz. Yani, Touch Diamond bu işi, tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi, pencereyi açıp dışarıda hava nasılmış diye bakmak kadar kolay bir hale getiriyor."

Dokunmatik ekranın bir başka etkileyici özelliği ise yaklaştırma. Bir İnternet sitesinde gezerken, okumak istenilen bölüme dokunulduğunda o bölüm ekranı kaplıyor. Benzer olarak, ekrandaki bir fotoğrafa yakından bakmak istenirse, kaydırma çubuğuna gerek kalmadan, tek dokunuşla istenilen yere yakından bakılabiliyor.

HTC Touch Diamond, haziran ayından itibaren Avrupalı tüketicilerin beğenisine sunulacak. Satış fiyatı henüz açıklanmayan cihaz, Asya ve Orta Doğu ülkelerinde ise birkaç ay içinde piyasa sürülecek.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle