Gündem Haberleri

  Tek biletle 7 ayrı mekan

  Hürriyet Haber
  06.09.2005 - 12:03 | Son Güncelleme:

  İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından, düzenlenen 9. Uluslararası İstanbul Bienali, 17 Eylül'de başlıyor. Bienal'in sergi biletleri 5 Eylül'den itibaren satışa sunuldu. Sanatseverler Bienal’in 7 ayrı sergi mekanına bir kere giriş hakkına sahip oluyorlar. Şişhane’deki Deniz Palas, Bankalar Caddesi’ndeki eski Garanti Bankası Binası, Tophane’deki Tütün Deposu, Tünel’deki Bilsar Binası, Tophane’deki Antrepo 5 ve İstiklal Caddesi’ndeki Platform Garanti Güncel Sanat Merkezi ve Garibaldi Binası.

  Sanatseverler, biletleri ile mekanlara geldiklerinde yapıtlar ile ilgili küratörler tarafından kaleme alınmış açıklayıcı yazıların ve sergi fotoğraflarının bulunduğu 270 sayfalık                ‘‘Bienal Rehberi’’ni de ücretsiz olarak alabilecekler.

  9. Uluslararası İstanbul Bienali’nin bilet fiyatları; tam 15 YTL, indirimli 7 YTL olarak belirlendi. Öğrenciler, 65 yaşın üstündekiler, öğretmenler, Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği üyeleri ve 20 kişinin üzerindeki gruplar sergiyi indirimli olarak izleyebilecek.

  İstanbul Bienali’nin açık olacağı 6 hafta boyunca sergi mekanlarının tümüne sınırsız giriş hakkı sağlayacak “Sınırsız 9B” biletleri ise Biletix üzerinden satılmaya devam ediyor.

  Küratörlüğünü Van Abbemuseum Direktörü Charles Esche ve Platform Garanti Güncel Sanat Merkezi Yöneticisi Vasıf Kortun’un üstlendiği 9. Uluslararası İstanbul Bienali, “İstanbul” başlığı altında 53 uluslararası sanatçı ve sanatçı grubunun projelerini yedi farklı mekânda bir araya getirirken İstanbul’u dev bir çağdaş sanat platformuna dönüştürecek.

  Bilet temini için:
  www.biletix.com
  Biletix satış noktaları
  Biletix çağrı merkezi (216 556 98 00)

  Bienal ile ilgili ayrıntılı bilgi için
  www.iksv.org/bienal

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı