Gündem Haberleri

  Tek bayrak tek millet, tek vatan

  Hürriyet Haber
  02.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ayrımcılığa asla fırsat vermeyeceklerini yinelerken, “tek bayrak, tek millet, tek vatan” dedi.

  Erdoğan, yeni yılın ilk dakikalarında, TRT Radyo-1 ve TRT FM’de, 2011 yılının kardeşlik ve barış getirmesi temennisinde bulundu. Erdoğan, ancak hepsinden önemlisinin son dönemde ülkede meydana getirilmek istenen nifak tohumlarına, ayrımcılıklara karşı tamamen el birliği ve gönül birliği içerisinde, gayret içinde olunması gerektiğine vurgu yaptı. Erdoğan, şöyle dedi:

  “Halkımız, milletimiz müsterih olsun; bizim ne bayrağımız üzerinde kimse herhangi bir tasarrufta bulunabilir, ne vatanımız üzerinde herhangi bir ameliyata girişebilir. Biz her zaman söylüyoruz, 8 yıl önce partimizin iktidara gelmesinden önce, partimizi kurduğumuz gün açıkladığımız hatlarımız var. Bunların en önemlisi, biz dedik ki, tek bayrak, tek millet, tek vatan, tek devlet. Bu çerçeve içerisinde şunu da söyledik, biz bir defa bölgesel milliyetçiliğe, etnik milliyetçiliğe, dinsel milliyetçiliğe karşıyız dedik. Bu vatan toprakları içerisinde 73 milyon bir olacağız, beraber olacağız. Ayrımcılığa asla fırsat vermeyeceğiz ve 780 bin metrekarelik vatan toprağımızın tamamını modern bir şekilde ayağa kaldıracağız. İşte onun için bütün alt yapıyı değiştiriyoruz. TRT, Kürtçe ve Arapça yayınlara da başladı. Bunlar, bizim bir ayrımcılık yapmadığımızın göstergesidir.”
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı