Gündem Haberleri

  Tek başıma gelemezsem çekiliyorum

  Vahide YANIK-Tarkan ÇETİN / DHA
  18.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Başbakan Erdoğan dün Isparta mitinginde çok iddialı konuşarak, "Biz tek başımıza iktidar olamazsak ben siyasetten çekiliyorum. Sayın Baykal sen tek başına iktidar olamazsan siyasetten çekilecek misin? Sayın Bahçeli çekilecek misin?" dedi.

  BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, AKP’nin dünkü Isparta mitinginde muhalefet liderlerine "Hodri meydan" diyerek, "Tek başımıza iktidar olamazsak siyasetten çekiliyorum. Sayın Baykal iktidar olamazsan siyasetten çekilecek misin? Sayın Bahçeli siyasetten çekilecek misin?" diye sordu.

  Eşi Emine Erdoğan ile birlikte kente gelen Başbakan Erdoğan’ın geçtiği yollara 350 litre gülsuyu püskürtüldü, üzerlerine gül yaprakları atıldı. Kaymakkapı Mevkii’ndeki Hükümet Meydanı’nda halkın önüne çıkan Erdoğan şöyle dedi:

  BAYKAL, BAHÇELİ ÇEKİLECEK Mİ

  Buradan ilan ediyorum, hodri meydan diyorum. Biz tek başımıza iktidar olamazsak ben siyasetten çekiliyorum. Sayın Baykal sen tek başına iktidar olamazsan siyasetten çekilecek misin? Sayın Bahçeli siyasetten çekilecek misin? Çekilemez. 3 Kasım’da siyasetten çekildiğini ilk defa o açıkladı. 9 ay sonra ’Tezahüratlara dayanamadım’ dedi. Haydi buyur, tek başına iktidar diyorsun. Çekilebiliyor musun? Hiç olmazsa geriden gelenlerin önü açılsın. Buyur, hodri meydan. Bak bugün salı, 4 gün Türkiye’nin gündemi bu. Halkıma sesleniyorum. CHP’ye MHP’ye diğerlerine oy vereceklere sesleniyorum, tek başına iktidar. Çünkü ben koalisyondan yana değilim. Bahçeli de, Baykal da tek başına iktidar diyor. Haydi olamazsan çekiliyor musun? Ama çekilemezler. Onlar bu ülkede iktidar olmak için değil, bulundukları yerden nemalanmak için varlar.

  EFENDİNİZ DEĞİL HİZMETKARINIZ

  Türkiye’nin kalp ritmi bozulmasın. Çalışıyoruz, 22 Temmuz’da güller açacak. Daha aydınlık olacak. (Kalabalığın ’5, 5’ diye bağırması üzerine) Biz karanlık odalardan milletvekili istemiyoruz. Biz halkımızdan milletvekili istiyoruz. Türkiye’nin aydınlıklarına doğru çıktığı yolculukta desteğinizi hayır dualarınızı istiyoruz. Bizim siyasetten muradımız, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği gibi sizin efendiniz değil, hizmetkarınız.

  ATATÜRK BİLSE PARTİYİ KURMAZDI

  Sayın Baykal bak sen mirasyedisin. Atatürk’ün partisiyim diye hava atma. Atatürk, senin gibi başarısız birinin bu partiye başkan olacağını bilse belki de bu partiyi kurmazdı. Atatürk rahmetli olalı CHP tek başına iktidar olamadı. Atatürk rahmetli olduktan sonra paranın üstüne İnönü’nün resmini koydular, posta puluna İnönü’nün resmini koydular. Okullardan Atatürk’ün resmini kaldırdılar, İnönü’nün resmini koydular. Hadi bakalım buna ne diyeceksin. Versene cevabını?

  SENDEN İLERİCİ OLMAZ

  Baykal memleket için hiçbir şey yapmadı. Senden ilerici olmaz. Sen dört dörtlük gericisin gerici. Ortaya koy eserini. Sayın Baykal kriz ustasıdır. Lugatinde, kitabında uzlaşma diye bir kavram yoktur. O, kendi dediği olursa onu uzlaşma kabul ediyor. Millet, sana ne kadar temsil yetkisi verirse o kadar konuşacaksın. İşte demokrasi bu. Ziya Paşa’nın bir sözü var. Eşek ölür kalır semeri; insan ölür kalır eseri. Siz ölünce eser olarak ne bırakacaksınız.

  Alana gülsuyu/images/100/0x0/55eacc39f018fbb8f8975a0f

  AKP’nin Kaymakkapı Mevkii’ndeki Hükümet Meydanı’nındaki mitinginde siyah çarşaflı kadınlar kadar, renkli türbanlı genç kızlar da vardı. Isparta Belediyesi mitingin yapılacağı alana gülsuyu serpti. Resmi araçların kullanılması yasak olduğu halde süsleme işleri itfaiyenin resmi plakalı araçlarıyla yapıldı.

  Baykal: Hayırlı olsun

  CHP Lideri Deniz Baykal, Bolu mitingine giderken kendisine Başbakan Erdoğan’ın sözleri aktarıldı. Baykal, "Kararı hayırlı olsun" demekle yetindi.

  Bahçeli: Korkusu yansıyor

  MHP Lideri Devlet Bahçeli Başbakan’ın restini şöyle yorumladı: "Siyasi ecelinin geldiğini gören birinin korkularını yansıtan ifadeler.

  Ağar: Dayatma

  DP Lideri Ağar ise şöyle konuştu: Böyle siyasi dayatmalar, millet iradesine ipotek koymak olur. Siyasette iktidar da, muhalefet de olunur. Bırakmak istiyorsa kişisel kararıdır.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı