GeriGündem Tehditle nikah kıydırıp tecavüze 13 yıl hapis
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tehditle nikah kıydırıp tecavüze 13 yıl hapis

SAMSUN'da, otobüs beklerken kaçırdıktan sonra ölümle tehdit edip zorla nikahlandığı 35 yaşındaki N.K.'ya tecavüz etmekle suçlanan 29 yaşındaki Özgür Karakoç, 13 yıl 11 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Karakoç'a yardımcı olan arkadaşları 38 yaşındaki Murat Bülbül, 31 yaşındaki Adil Karakoç, 48 yaşındaki Muamer Aydemir ve 27 yaşındaki Yüksel Karaman ise 5'er yıl hapse çarptırıldı.

Samsun merkeze bağlı Büyükoyumca Köyü'nde 2005 yılının Kasım ayında meydana gelen olayda, iddialara göre Özgür Karakoç, komşularının kızı N.K.'yı otobüs beklerken 4 arkadaşıyla birlikte kaçırarak Özören Köyü'ne götürdü. Aynı gün genç kızı ailesini öldürmekle tehdit edip baskı yaparak resmi nikah kıyan Karakoç, daha sonra N.K. ile zorla cinsel ilişkiye girdi. 3 gün boyunca kendisini kaçıran Karakoç ve 4 arkadaşıyla birlikte aynı evde kalan N.K., sabah herkesin uyuduğu bir sırada evden kaçarak 1.5 kilometre uzaklıkta bulunan bir eve sığındı. Buradan jandarmayı arayan N.K., kendisini kaçıran Karakoç ve 4 arkadaşını yakalattı. Jandarmada ifade veren Özgür Karakoç tutuklanıp cezaevine gönderildi. 5 ay sonra yapılan ilk duruşmada ise Karakoç, üzerine atılan suç vasfının değişme olasılığı bulunduğu belirtilerek tahliye edildi.

Bugün Samsun 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde son kez hakim karşısına çıkan Özgür Karakoç, suçlamaları kabul etmeyerek, “N.K. ile 6 ay süren bir gönül ilişkimiz var. Birlikte anlaşarak kaçtık. Nikah yaptıktan sonra başka bir köyde bulunan akrabalarımın yanına gittik. Orada 3 gün kaldık ve bu süre içinde kendi isteğiyle cinsel ilişkiye girdik. Ama üçüncü günü sabah ben uyurken evden kaçmış. Niye yaptığını ve benden şimdi niye şikayetçi olduğunu anlamış değilim” diye konuştu.

N.K. ise sanıklar tarafından zorla kaçırıldığını söyleyerek, “Ailemi öldürmekle tehdit ederek bana nikah yaptı. Jandarmaya gittiğimiz zaman da bu korkuyla kendi isteğimle kaçtığımı söyledim. Ellerinden kurtulmak için plan yaptım. Hepsini birden yakalatmak için ne dediyseler yaptım. Bir sabah erkenden kalktım. Evdeki herkes uyuyordu. Ben de camdan kaçtım. Uzun bir süre yürüdüm ve bir eve sığındım. Oradan jandarmayı telefonla aradım ve zorla kaçırıldığımı söyledim. Onunla kendi isteğimle ilişkiye girmedim. Bana tecavüz etti ve kendisinden şikayetçiyim. Boşanma davası açtım” dedi.

Mahkeme, Özgür Karakoç'u ‘zorla kaçırıp alıkoymak, tehdit ve tecavüz’ suçlarından suçlu bularak sanığa toplam 13 yıl 11 ay 15 gün hapis cezası verip tutuklayarak cezaevine gönderdi. Ayrıca genç kızın kaçırılmasına ve zorla alıkonulmasına yardımcı olan diğer sanıklar Murat Bülbül, Adil Karakoç, Muamer Aydemir ve Yüksel Karaman ise ayrı ayrı 5'er yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle