Gündem Haberleri

  Tefeci şebekesine operasyon: 16 gözaltı

  İZMİR, (DHA)
  17.10.2008 - 16:35 | Son Güncelleme:

  İZMİR, Aydın ve Manisa'da gerçekleştirilen operasyonda, maddi sıkıntı çeken işadamlarına faizle para verip borçlandırdıkları, gayrimenkullerine el koydukları ve tehdit ettikleri iddiasıyla gözaltına alınan 16 kişi, işlemlerinin ardından adliyeye sevkedildi.

  İzmir Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Mali Büro Amirliği ekipleri, Selçuk İlçesi'nde ticaretle uğraşan bazı işadamlarının şikayetleri üzerine soruşturma başlattı. İşadamları şikayetlerinde, maddi sıkıntı çektiklerini, Aydın'ın Kuşadası İlçesi'nde oturan bazı kişilerden aylık yüzde 25 faizle para aldıklarını, karşılığında senet imzaladıklarını, borçlarını ödemelerine rağmen bu kişilerin gayrimenkullerine el koyduğunu, başkalarına sattıklarını, tehdit ettiklerini ve senetlerini icraya verdiklerini belirtti. Şikayetler doğrultusunda harekete geçen ekipler, İzmir'in Selçuk, Torbalı, Aydın'ın Kuşadası İlçesi ve Manisa'daki adreslere eş zamanlı yaptığı baskınlarda, çıkar amaçlı suç örgütünün elebaşı ve üyesi oldukları iddia edilen 16 kişiyi yakaladı. Zanlıların, gösterdikleri yerlerde yapılan aramalarda 2 tabanca, çok sayıda çek, senet, hesap cüzdanları ve tapular ele geçirildi.

  Emniyette işlemleri tamamlanan 16 zanlı, ‘suç örgütü kurmak ve örgüt adına faaliyet yürütmek’, ‘örgütlü olarak tefecilik yapmak’, ‘ticari faaliyetleri engellemek’, ‘baskı, cebir, şiddet kullanarak haksız mal edinmek’ suçlarından adliyeye gönderildi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı