Gündem Haberleri

  Tedavi için Almanya'ya gitti

  ANKARA
  05.12.2017 - 23:28 | Son Güncelleme:

  ANKARA Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, 16 Ekim’den beri İbn-i Sina Hastanesi’nin yoğun bakım servisinde tedavi gören CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulamaları için Almanya’ya gittiğini söyledi. İbiş, özetle şöyle konuştu:

  BİLİNCİ TAM AÇIK
  “Deniz Bey çok ağır bir tablo ile hastanemize geldi. Çok kritik zamanlar yaşadık. Çok riskli günler geçirdik. Ama şükürler olsun ki Deniz Bey iyi bir durumda hastanemizden çıktı. Deniz Bey’in bilinci tam açıktı. Bilişsel fonksiyonları yerindeydi. Konuşması, muhakemesi tamdı. Sol taraftaki kuvvet kaybı dışında durumu iyiydi. Hastanemizden başlayan fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulamaları bundan sonra Almanya’da devam edecek. Daha iyi bir durumda Türkiye’ye dönmesini ümit ediyoruz.

  TÜRKİYE’Yİ ÖZLEYECEĞİM
  Dün (önceki gün) Deniz Bey ile sohbet ettik. Daha çok Deniz Bey konuştu, biz dinledik. ‘Gidince Türkiye’yi özleyecek misiniz?’ diye bir soru sorduk. ‘Ben Türkiye’deyken de Türkiye’yi özlüyorum, özlerim ve gidince de özleyeceğim’ diyerek bir an önce geri dönmek istediğini söyledi. ‘Teşekkür etmek istediklerim var’ dedi. Başta Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Genel Başkan Kılıçdaroğlu, Mevlüt Çavuşoğlu ve Ahmet Demircan olmak üzere tüm bakanlara, hangi partiden olursa olsun ilgilenen tüm siyasilere teşekkür etti.”

  Baykal’ın Münih yakınlarındaki gelişmiş bir merkezde tedavi göreceği, kendisine eşi Olcay Baykal ile kızı Aslı Ataman’ın eşlik ettiği de belirtildi.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı