Gündem Haberleri

  Tedavi eder ilgiliye veririm

  ANKARA
  13.09.2014 - 01:22 | Son Güncelleme:

  SAĞLIK Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, IŞİD komutanlarının Türkiye’de tedavi gördüğü yönündeki iddialara, “Hekimlik yemininde din, dil, ırk ayrımı olmaksızın diye sayar. Biz tedavi etmek zorundayız, kimlik araştırması yapmak gibi hekimliğin önünde bir engel asla kabul etmiyorum. Ben tedavi yaparım. Bu IŞİD’miş, değilmiş bilgisini ilgili yerlere veririm” diyerek yanıt verdi.

  NTV’de katıldığı programda gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Müezzinoğlu, konuyla ilgili şunları söyledi: “Ülkemizin normal doğumu her yıl 1 milyon 150 bin. Buna misafirlerimizden gelen ilave 50 bin daha var. Bebek ölüm hızını 30’lardan 7.1’lere düşürmeyi başarmış bir ülkeyiz. Bölgedeki hastanelerde IŞİD militanlarının gelerek tedavi olduğu iddiaları var. Ben PKK’lıyı bile tedavi ettim ama sonra Emniyet’e teslim ettim. Ben tedaviden kaçamam. Tedavi öncesi sorgulama yapamam. O katil bile olsa tedavisini yaparım sonra da gerekli yerlere teslim ederim. Bütün bilgiler, Suriyeli, Ezidi olsun bütün bilgiler Emniyet’e gider. Emniyet de gerekli takibi yapar.”

  EGM: BİLGİMİZ YOK

  Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada iddialara ilişkin, kentteki hastanelerde yapılan çalışmalarda söz konusu şahısların tedavi edildiklerine ilişkin herhangi bir tespit yapılmadığı bildirildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı