Gündem Haberleri

  TED Koleji servisi yine kaza yaptı

  Hürriyet Haber
  22.09.2005 - 01:54 | Son Güncelleme:

  TED Ankara Koleji öğrencilerini taşıyan servis aracının yaptığı kazada bir öğrenci ağır yaralanırken, bir öğrencinin de bacakları kırıldı.

  DÜN sabah saat 07.45 sıralarında, Haymana yolu üzerindeki Doktorlar Sitesi çıkışında Mehmet Akkoç yönetimindeki 06 LZT 20 plakalı ekmek dağıtımı yapan kamyonet, TED Ankara Koleji öğrencilerini taşıyan Halis Arman yönetimindeki 06 BF 128 plakalı minibüsle çarpıştı. Kazada TED İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi 14 yaşındaki Nazlı Yipal Ergülen ile 6. sınıf öğrencisi 12 yaşındaki Selin Palabıyıkoğlu yaralandı.

  Gazi Üniversitesi Acil Servisi’ne kaldırılan iki öğrenciden Ergülen’in beyin kanaması geçirdiği ve hayati tehlikesinin devam ettiği bildirildi. Doktorlar, Ergülen’in beyninde kanama olduğu ve uyutulduğunu belirterek, ‘Cihaza bağlı solunum yaptırıyoruz. Kanama durduktan sonra ameliyata alınacak. Hayati tehlikesi devam ediyor’ dediler.

  Kazada yaralanan Selin Palabıyıkoğlu’nun ise bacaklarında kırık olduğu ve ortopedi servisinde tedavi altına alındığı kaydedildi. Kaza sırasında hafif yaralanan servis şoförü Halis Arman’ın ise ayakta tedavi edildiği bildirildi.

  Kaza yapan Halis Arman yönetimindeki Hyundai marka minibüsün ‘C plakalı’ olmaması dikkat çekti. Yasal olarak tur şirketi olmamasına rağmen öğrenci taşıyan 06 BF 182 plakalı aracın da borcundan dolayı hem hacizli, hem de rehinli olduğu bildirildi. Araç üzerinde 26 Şubat 2005 tarihinden itibaren de tahdit olduğu ve görüldüğü yerde trafikten alıkonulması gerektiği belirtildi.

  Oda Başkanı TED yönetimini suçladı

  ANKARA Umum Servis İşletmecileri Odası Başkanı Kubilay Cengiz Nergiz, kaza nedeniyle TED Ankara Koleji yöneticilerini suçladı. Okul yönetimini yasal tur şirketleri yerine korsan şirketlerle çalışmakla suçlayan Nergiz, ‘Çocuklarımızın canları bu sorumsuz kişilere emanet ediliyor. Bunun sorumlusu korsan tur şirketleri mi, yoksa bile bile lades diyen okul yönetimleri mi’ diye sordu.

  Geçen dönem bir öğrenci ölmüştü

  TED Koleji öğrencilerini taşıyan servislerden biri 8 Haziran 2005 tarihinde de kazaya karışmıştı. Söz konusu tarihte meydana gelen trafik kazasında TED Koleji 5. sınıf öğrencisi Bilge Atıcı yaşamını yitirirken 11 öğrenci de çeşitli yerlerinden yaralanmıştı.

  C plakası kaldırılsın

  Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, C plaka uygulamasına son verilmedikçe aynı sorunların yaşanacağını ileri sürdü. Pehlivanoğlu şöyle konuştu: ‘Sebep şu, C plakası Ankara’da belli bir miktar var. Aynı tarım işçileri gibi şirketler şoförleri borçlandırıyorlar. Siz gidip C plakası bulamıyorsunuz. Bir kere TED koleji için bulmanız mümkün değil. C plakanın taksi plakası gibi bir bedeli var. İstanbul’da bu yok.’
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı