Gündem Haberleri

  'Tecavüze uğradım' diyen liseli duruşmada çarketti

  Mehmet KAYMAK/ADANA, (DHA)
  04.05.2010 - 11:18 | Son Güncelleme:

  Adana’da lise öğrencisi 16 yaşındaki R.Ö.’ye göl kıyısındaki çadırda uyuşturucu verip tecavüz ettiği öne sürülen 36 yaşındaki M.K.’nin, 37 yıla kadar hapis cezası istendi. Polis ve savcılıkta M.K.’yi suçlayan liseli kız, duruşmada, ailesinden korktuğu için suçlamada bulunduğunu öne sürerek, şikayetçi olmadı.

  Geçen şubat ayında yaşanan olayda, Merkez Park’taki tuvalette bekçilik yapan M.K., yanına gelerek uyuşturucu isteyen R.Ö.’yü, Güzelyalı Mahallesi Seyhan Baraj Gölü kıyısındaki çadırına götürdü. Kız öğrenciye uyuşturucu verip bunun karşılığında birden fazla cinsel ilişkide bulunduğu öne sürülen M.K., ailenin kayıp başvurusu üzerine bulunan kız öğrencinin anlatımı sonrası yakalanarak tutuklandı.

  ‘Nitelikli cinsel istismarda bulunma, cebir ve hileyle hürriyetten yoksun kılma ve uyuşturucu ticareti yapma’ suçlarından toplam 37 yıla kadar hapis cezası istenen M.K., 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmaya başlandı. Suçu kabul etmeyen M.K., “Ben R.Ö.’yü erkek arkadaşı aracılığıyla tanırım. Erkek arkadaşı ile benim çadırıma gelmişti. Bunun dışında kızı tek başına çadıra almadım. Ben uyuşturucu madde kullanmadığım gibi kendisine de uyuşturucu vermedim. Çadırda cinsel ilişkide de bulunmadım” dedi.

  Savcılıktaki ifadesinde suçladığı M.K.’den mahkemede şikayetçi olmayan R.Ö. de, “Erkek arkadaşım ile ayrılmıştım. M.K.’nin yanına bizi barıştırması için gittim. Daha önceden temin ettiğim esrarı çadırda kullandım. Ailemden korktuğum için bana zorla uyuşturucu verdiğini, ilişkide bulunduğunu söyledim. Daha önce erkek arkadaşımla cinsel ilişkide bulunmuştum. M.K.’den şikayetçi değilim” dedi. R.Ö., sonraki duruşmalara katılmak istemediğini de bildirdi.
  M.K.’nin tahliye talebini reddeden mahkeme heyeti, dosyadaki eksiklerin tamamlanması için duruşmayı erteledi.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı