Gündem Haberleri

  Tecavüze ‘iyi hal’ indirimi

  Ayşegül USTA / İSTANBUL
  20.09.2013 - 01:15 | Son Güncelleme:

  İsveçli öğrenciye tecavüz etmekten yargılanan sanık, iyi hali nedeniyle 9 yıl yerine 7.5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

  TÜRKÇE öğrenmek için İstanbul’a gelen İsveçli öğrenci Sanna M. B.’ye (24) geçen yıl tecavüz ettiği iddia edilen Muhammet Sonbay Balcı’nın (32) dün İstanbul 19’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde karar duruşması vardı. Duruşmaya tarafların avukatları katılırken, bir süre tutuklu yargılandıktan sonra tahliye olan çalışan Balcı gelmedi.

  AVUKATIN SAVUNMASI ŞAŞIRTTI

  Balcı’nın avukatı Hüseyin Kaya savunmasında ”Bir erkeğin, barda içki içtiği, evine gittiği bir bayanla yaşayacağı her şey hayatın olağan akışına uygundur” dedi. Mahkeme başkanının “Normal bir şey diyorsun yani” diye araya girmesi üzerine avukat Kaya, “Burada İsveç kültürüyle müvekkilim yargılanmaya çalışılıyor. Türk kültüründe, erkek psikolojisini düşünün, sizinle eve kadar gelmiş bir bayan söz konusu. Olay sırasında kolay çıkarılabilecek bir etek değil, uzun uğraş sonucu çıkarılabilecek tayt gibi bir şey giyiyor” diye konuştu. Tecavüz ve alıkoyma suçundan 9 yıl hapis cezasına çarptırılan Balcı’nın cezası duruşmadaki iyi hali dikkate alınarak oy çokluğuyla 7.5 yıla indirildi. Üye hâkim ise Balcı hakkında delil yetersizliğinden beraat kararı verilmesi yönünde görüş açıkladı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı