Gündem Haberleri

  Tecavüzden beraat hırsızlıktan yeni dava

  Hürriyet Haber
  01.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  SULTANAHMET - Ülkücü kabadayı Kürşat Yılmaz’ın kızı Ülkü Gümgüm’ü kaçırarak tecavüz etmekten sanık eski polis memuru Dursun İri, suçun maddi-manevi unsurları oluşmadığı gerekçesiyle beraat etti. Kaçırma olayının ardından iki kardeşi öldürülen İri hakkında bu kez de otomobil hırsızlığından sekiz yıl hapis istemiyle dava açıldı.

  Sekiz yıl hapsi isteniyor

  İstanbul 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada arkadaşı Ramazan Tuncer ile yargılanan Dursun İri, kaçırma ve tecavüz iddialarını reddetmiş, eski nişanlısının kendi rızasıyla geldiğini söylemişti. Mahkemenin gerekçeli kararında da Gümgüm'ün, ailesinin baskısıyla ortaya attığı kaçırma iddiasının kanıtlamadığı belirtildi.

  Bu davada tutuksuz yargılanmasına karar verilen İri, bir süre sonra Kürşat Yılmaz’ın yattığı Afyon Cezaevi’nin çevresinde ruhsatsız tabancayla gezerken yakalanmıştı. İstanbul 12'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde açılan yeni davanın iddianamesine göre, tekrar serbest bırakılınca arkadaşı Mehmet Akça ile Ümraniye'de İbrahim Turgut'un aracının çalınması olayına karıştı. 34 LRG 21 sahte plakası takılan araçta yakalandı. İki sanık için sekiz yıla kadar hapis cezası isteniyor.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı