GeriGündem Tecavüzcüsünü arkadaşının albümünde teşhis etti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  59
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tecavüzcüsünü arkadaşının albümünde teşhis etti

Tecavüzcüsünü arkadaşının albümünde teşhis etti
refid:10216074 ilişkili resim dosyası

İş çıkışında zorla arabaya bindirilerek tanımadığı üç kişinin tecavüzüne uğrayan 25 yaşındaki N.B., bir arkadaşının evinde aile albümüne bakarken, kendisine tecavüz eden kişilerden S.K.’yı tanıdı.

N.B.’nin şikáyeti üzerine yakalanan S.K.’nın DNA örnekleri N.B.’deki örnekleriyle uyuşmadı ancak savcı, "Mağdur, cinsel nitelikli suçta haksız suçlamada bulunmaz" diyerek, sanık hakkında 45 yıla kadar hapis cezası istedi.

Ankara’da geçtiğimiz şubat ayında meydana gelen tecavüz olayıyla ilgili soruşturmayı tamamlayan Cumhuriyet Savcısı Halil Maçkaya, Kızılay’da bir masaj salonunda temizlik ve servis elemanı olarak çalışan N.B.’nin yaşadıklarına iddianamesinde yer verirken, "Şikáyet üzerine müştekiden saldırı örnekleri alınmış, yapılan incelemelerde N.B.’nin birden fazla kişi tarafından tecavüze uğradığı tespit edilmiştir. Olayla ilgili tahkikat devam ederken N.B., İ.B.Ç. isimli arkadaşının evinde aile fotoğraflarına bakarken kendisine tecavüz eden şahıslardan birinin, resimlerdeki S.K. olduğunu tespit ederek şikáyette bulunmuştur" dedi. Savcı Maçkaya, iddianamede, S.K.’dan alınan DNA ile N.B.’nin bedeninden alınan DNA’ların uymamış olmasına rağmen, cinsel nitelikli bir suçta N.B.’nin haksız olarak suçlamada bulunmayacağı, şüphelinin açık ve kesin olarak teşhis edildiğine yer verdi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle