Gündem Haberleri

  Tecavüzcüleriyle aynı okula gitmeyecek

  DHA
  04.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sakarya’da lise öğrencisi Ö.C.’ye (14) cinsel istismar davasında, aynı lisede ve bölge okullarda öğrenim gören 19 sanığın tahliye olmasının ardından harekete geçti.

  Bakanlık, 17 Eylül tarihinde başlayacak yeni öğrenim döneminde, tecavüz mağduru küçük kızın eğitim gördüğü lisede tecavüz sanıklarının da eğitime başlayacak olması nedeniyle, önlem arayışına girdi. Bakanlık, Sakarya’daki yurtta koruma altında bulunan Ö.C.’nin başka bir ilde eğitime devam etmesi yönünde çalışma başlattı.

  Yetkililer, kararın Ö.C.’nin anne-babasının görüşü sonrası alınacağını belirterek, “Kızımız sürekli olarak uzmanlar gözetiminde. Bu psikolojik travmayı atlatabilmesi için gereken neyse yapılıyor. Okulların açılmasıyla eğitimine devam edecek. Bununla ilgili en doğru karar verilecektir” dediler.

  Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğü de, Ö.C.’ye cinsel istismar davasında adları geçen, 90 gün tutuklu kaldıktan sonra tahliye olan 19 lise öğrencisinin eğitim gördüğü okuldan durumlarıyla ilgili bilgi aldı. Müdürlüğün, bu öğrencileri il genelindeki başka okullara gönderebileceği belirtildi. Bu arada Ö.C.’nin, 19 kişinin tahliye olduğunu televizyon ve gazetelerden öğrenip tepki gösterdiği belirtildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı