GeriGündem Tecavüzcülerin elinde büyüdüm
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  237
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tecavüzcülerin elinde büyüdüm

Tecavüzcülerin elinde büyüdüm
refid:3452223 ilişkili resim dosyası

Malatya görüntüleri yetiştirme yurdunda büyümüş sanatçı Şükriye Tutkun’un, yıllardır gizlediği geçmişini açıklamasıyla yeni ve yine şoke eden bir boyut kazandı.

Tutkun, sicili kötü öğretmenlerin gönderildiği yetiştirme yurdunda yaşı nispeten büyük kızların ‘ekmek karşılığı’ taciz edildiğini açıkladı. Tutkun, ‘Bir arkadaşımız defalarca tecavüze uğradığı için akli dengesini kaybetti’ dedi.

Türk Halk Müziği’nin ünlü isimlerinden Şükriye Tutkun, canlı yayında atv Haber’in yayınladığı gizli kamera görüntülerini izlerken gözyaşlarına hakim olamadı ve ‘Bu gördüklerimizden daha kötüleri yaşanıyor’ dedi. Tutkun, şunları söyledi:

‘Buradaki örnekler hafif kalıyor. Yatılı okulda bitleniyorduk, kaynar sularla haşlanarak yıkanıyorduk. 8 yaşlarındaydık. Bitlerin böyle ölmediğini sonra öğrendik. Hortumlarla dövülüyorduk. Altına kaçıran çocuk, kızdırılmış maşalarla, ölü farelerle korkutuluyordu. Ahıra kapatıp orada yatırıyorlardı. Yemek saatimiz akşam 18.00’de bitiyordu. Sonra yemek yasaktı. Acıkıyorduk. Bazen ablalarımızın ellerinde ekmek oluyordu. Bize ekmeklerin içlerini veriyorlardı. Daha sonra öğrendik ki, onlara ekmek karşılığında başka şeyler teklif ediliyormuş. Bu öğretmenler ve hademeler zaten bu kötü sicilleriyle bizim yurdumuza sürgün olarak gönderilmişler. Bir kız arkadaşımız defalarca tecavüze uğradığı için akli dengesini kaybetti...’

Yorumları Göster
Yorumları Gizle