Gündem Haberleri

  Tecavüzcü anne-babaya 70’er yıl hapis

  Teslime TOSUN / DHA
  15.09.2013 - 01:14 | Son Güncelleme:

  Öz kızları 15 yaşındaki H.Ö. ile 16 yaşındaki B.Ö. ve kızlarının sınıf arkadaşı 16 yaşındaki E.E.’yle zihinsel engelli 14 yaşındaki Ç.K.’ye silah tehdidiyle tecavüz edip, grup seks yaptıkları suçlamasıyla yargılanan A.Ö. 70 yıl 10 ay, eşi Z.Ö. de 70 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

  ERZİNCAN’dan 7 yıl önce Antalya’ya yerleşen ve belediyeye temizlik hizmeti veren taşeron firmada çalışan A.Ö. (39) ile eşi Z.Ö. (34), geçen 24 Kasım’da öz kızları B.Ö. (16) ve H.Ö. (15) ile kızlarının sınıf arkadaşı E.E. ve zihinsel engelli Ç.K.’ya (14) tecavüz edip grup seks yaptıkları iddiasıyla tutuklandı. ‘Sapıklık derecesinde şehvet düşkünü’ oldukları mahkeme kararlarına giren anne ve babalarının tutuklanmasının ardından cinsel istismara uğrayan B.Ö. ve H.Ö. ile birlikte iki küçük erkek kardeşi de sosyal hizmetler yurtlarına yerleştirildi. Antalya 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davanın son duruşmasında mahkeme başkanı, önce baba A.Ö.’ye son sözlerini sordu. A.Ö., “Etkin pişmanım” derken, anne Z.Ö. ise, “Bu adamla evlendiğime ve öldürmesinden korkup ihbar edemediğim için pişmanım” dedi. Kararını açıklayan mahkeme, A.Ö.’ye öncelikle ruhsatsız tabanca bulundurmak suçundan 10 ay hapis ve 500 lira para cezası verdi.
  HER KIZ İÇİN AYRI CEZA
  A.Ö. ve Z.Ö., kızları B.Ö. ve H.Ö.’ye cinsel istismarda bulundukları için her biri için 15’er yıl 10’ar ay, silahla tehdit ederek E.E.’ye cinsel istismarda bulundukları için 19 yıl 7’şer ay, Ç.K.’ya cinsel istismarda bulundukları için 18 yıl 9’ar ay hapis cezasına mahkûm edildi. Toplamda Z.Ö. 70 yıl, eşi A.Ö.’ye ise 70 yıl 10 ay hapis cezası verildi.

  ‘Sende cin var, ilişkiye girelim’

  AİLESİNİN şikâyetiyle korkunç tecavüz silsilesi ortaya çıkan E.E., ifadesinde şunları anlatmıştı: “A.Ö. bana ‘Sende cin var. Biriyle ilişkiye girmelisin, yoksa ölürsün’ dedi. O kadar korkuyordum ki anlatamam. Karısı da bana cinler musallat olan bir kızı anlatıyor, kocası benimle birlikte olmak istediğinde bana ‘Birlikte ol, yoksa seni öldürür’ diyordu. Bir gün A.Ö. tabancasını kafama dayayıp benimle birlikte oldu. A.Ö., karısı ve ben zaman zaman aynı yatakta birlikte oluyorduk.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı